„Byl to klasický zápas, kdy jsme převážně v prvním poločase nevyužily řadu našich slibných šancí,“ litoval po utkání kormidelník Střekova Petr Čítek. Domácí chtěli vyhrát, Střekov spoléhal na brejkové situace, ze kterých zlobil obranu Štětí.

„Z jedné z nich se sám na brankáře řítil Barát, dobrý výběh mu však znemožnil skórovat,“ popsal vyloženou šanci Čítek. Klíčové situace celého střetnutí se udála v posledních pěti minutách prvního poločasu.

„Po rohu se nedomluvili naši dva hráči, kteří mohli dorazit míč do branky,“ mrzelo kouče. A jak to ve fotbale bývá, po rychlé protiakci se z klíčového gólu do šatny radovala druhá strana.

„Po situaci našeho rohu vznikla přesilová situace čtyř hráčů proti dvěma našim. Po menším neodpískaném faulu na Součka jsme z dorážky inkasovali,“ mrzelo Čítka.

A gól do šatny pěkně zatřásl s jistotou a sebevědomím hráčů z Osady. „Hodně nás to srazilo, náš projev byl do té doby dobrý, potom už jsme se marně snažili dobýt branku domácích, kteří to ukopali,“ zhodnotil Čítek.

Domácí zdržovali, úporně bránili. „Bylo to o tom, kdo dá první branku. Měli jsme šanci získat minimálně bod, kdybychom proměnili šance, tak šlo i vyhrát,“ řekl kouč.

ŠTĚTÍ – STŘEKOV 1:0

Branka: Mencl. ŽK: 4:2. ČK: Novák (Střekov). Rozhodčí: Sabó. Diváci: 120. Poločas: 1:0.

Střekov: Souček – L. Lenc, Baláž, M. Novotný, Franc – Stárek (75. Stakič), Sluka, Vošahlík, Chrudimský – Bednář (67. Novák), Barát (60. M. Lenc).

ZPRACOVAL Jiří Šlaj