Oba již však hrají o ligu výš. V naší druhé nejvyšší soutěži svedly tyto celky spolu mnoho dramatických utkání a většinou se vždy radovali svěřenci Svatopluka Habance.

Proto by rádi bodovali i tentokrát, bitva o prvoligové body se rozehraje dnes od 18.00 hodin.

„Když jsme se ještě střetávali se Slováckem v rámci druhé ligy, tak se nám proti nim dařilo. Nyní je situace jiná a my už potřebujeme bodovat. Slovácko je tým dvou výkonů. Venku hraje špatně, ale doma je zatím stoprocentní. Navíc je za vítězstvím požene natěšené publikum, které chce dostat každého soupeře pod tlak,“ ví Habanec.

Arma hraje třetí zápas venku a potřetí zajíždí k utkání na Moravu. Slovácko minulý zápas v Plzni nezvládlo a proto bude chtít opět vyhrát. „To ale budeme chtít i my. Před sebou máme dvě klíčová utkání, která musíme zvládnout, hrajeme o přežití.

Škarohlídové nám spílali, že letos sestoupíme, to nechci dopustit, proto musíme zabrat, bodovat a přiblížit se k našemu cíli. Rádi bychom měli po podzimu patnáct bodů, abychom se odřízli z pásma sestupu,“ uvedl Habanec.

V sestavě udělá před duelem nejspíš dvě změny oproti utkání s Teplicemi. „Stále potřebujeme doplnit obranné řady. Nyní probíhá jednání se zkušeným obráncem, snad se to dotáhne do zdárného konce,“ přeje si kouč.