Nedařilo se ani druhému zástupci Ústecka v krajském přeboru. Neštěmice prohrály ve Štětí 1:3.

První a jediná branka padla na Střekově již ve 14. minutě, kdy si Stejskal narazil se svým spoluhráčem míč ve vápně a křížnou střelou ke vzdálenější tyči nedal Drábovi šanci.

„První poločas jsme hráli špatně. Soupeře, který byl neustále v pohybu, jsme nechali hrát. Nevytvořili jsme si jedinou šanci. A pak když bychom měli ve vlastním vápně odkopnout míč, tak si tam zkoušíme něco vymyslet a soupeř si to narazil a dal nám z této akce jedinou branku utkání. Hráli jsme špatně, ale mrzí mě, že jednou fatální chybou, navíc od kapitána Stárka, pokazíme celé utkání,“ zlobil se na hráče kouč Střekova Petr Čítek.

„Po změně stran už bylo vidět, že chtějí kluci vyrovnat, ale bohužel nemáme v kádru typ hráče, který by vzal vývoj utkání sám na sebe,“ dodal.

Neštěmice přijely do Štětí bez opor a také bez nemocného Tomáše Nováka. „Měli jsme z toho obavy, museli jsme poskládat obranu,“ přiznal asistent trenéra Martin Beránek. A v zápase to bylo znát.

„Propadli jsme při bránění standardních situací, herně byl první poločas vyrovnaný,“ popsal vývoj Beránek. Jenže góly stříleli výhradně fotbalisté Štětí. Po změně stran se Neštěmice do svého soka zakously a chtěly vývoj utkání zvrátit na svojí stranu. „Šance jsme si na to vytvořili. Po střele Růžičky dorazil hlavou míč do sítě Holly,“ popsal asistent trenéra.

A další pokusy na sebe nenechaly dlouho čekat, jenže kýžené srovnání nepřicházelo. Navíc se hosté hodně zlobili po neodpískaném zákroku na Šťástku v pokutovém území.

„Kdyby se hrálo ještě dneska, tak ten gól stejně nedáme, chyběl nám důraz jak ve vápně, tak v zakončení,“ hledal příčiny nezdaru Beránek. „Neměli jsme prohrát, jsme zklamaní,“ řekl závěrem asistent trenéra.

Štětí – Neštěmice 3:1. Branky: Ransdorf 2, Janda – Holly. Rozhodčí: Oborník. ŽK: 4:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0.

Neštěmice: Vágner – Zoubele (83. Ferenc), Žid, Soukup, Holly – Stehlík, Zvonek, Štástka, Růžička (77. Šanovský) – Krok (83. Netymach), Jan­da.

Střekov–Litoměřice 0:1. Branka: Stejskal. Rozhodčí: Mydlář. ŽK: 4:2. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Střekov: Dráb – Franc, M. Lenc, Rohlík, V. Novotný (46. Baláž) – Chudimský, Stárek, Vošahlík, Novák – Bednář (75. Habrdle), Ur­bík.

Zpracoval Jiří Šlaj a Vít Hnízdil