Přitom úvod utkání se nesl v poklidném duchu. Domácí měli převahu a tu zúročili první brankou. „Vedení v poločase bylo zasloužené. Za stavu 3:0 už soupeř rezignoval a bylo jen otázkou času, kolik ještě padne branek,“ popsal vývoj duelu trenér střekovské rezervy Pavel Bednář.

Ten byl také spokojený s produktivitou svých hráčů v zakončení. „Chytili jsme se střelecky. To mě potěšilo. Hlavně musíme v příštím kole porazit Vaňov. To je náš cíl,“ zdůraznil Bednář.

Hodně rozezlený byl po utkání trenér hostujícího Chlumce Milan Česlák.

„K výsledku není co dodat. První branka Střekova padla z dvoumetrového ofsajdu, ale na to se vymlouvat nebudeme. Na začátku druhé půle jsme během deseti minut dvakrát inkasovali a o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Naše hra byla chaotická, úplně jsme odpadli. Místo toho, aby hráči hráli, tak pořád diskutovali s rozhodčím,“ vyjádřil zklamání Česlák.

Poslední předvedené výkony jeho svěřenců mu dělají velké vrásky na čele. „S podzimních výkonů jsem rozčarovaný. Rozhodně jsem si po posílení kádru nemyslel, že budeme hrát ve spodku tabulky. Přístup některých hráčů je opravdu žalostný. Hlavně těch mladších. Uvidíme, co přinese zimní přestávka, ale už pomalu ztrácím chuť dál pracovat s týmem. Hlavně musíme důstojně dohrát poslední dvě kola soutěže. Chceme šest bodů,“ dodal.

Střekov B – Chlumec 6:0

Branky: Barát 2, Ptáček, Čítek, Smetana, vlastní. Rozhodčí: Hlavatý. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Střekov B: Karas (8. Dvořák) – Pešta, Ptáček, Smetana, L. Lenc – Hudec (55. M. Lenc), Friedl, Čítek, Kubík (70. Baláž) – Barát, Vosyka.

Chlumec: Kubec – Šimák, Holakovský, Herzina, Durlin – J. Mach, Česlák (75. Chrudimský), M. Škultéty, Schmied – Semenský, D. Škultéty (60. L. Mach).