Důstojně se v posledním domácím utkání podzimu rozloučili fotbalisté Neštěmic se svými fanoušky hladkou výhrou 3:0 nad LoKo Chomutov. Střekovské družstvo sehrálo smolný zápas, když inkasovalo s Lovosicemi až v nastavení a prohrálo 1:2.

Neštěmice vstoupily do utkání aktivním pohybem a hrou, ze které pramenil rychlý úvodní gól. V 11. minutě nahrál Krok Šťástkovi a ten se nemýlil. Ve druhé polovině prvního dějství se však osmělili i hosté a do konce poločasu byli lepším týmem.

„Dávali jsme si pozor na jejich standardní situace a vyšlo to. Z počátku nám chyběla přechodová fáze, ale po změně stran už to bylo o poznání lepší,“ pochvaloval si herní projev asistent trenéra Neštěmic Martin Beránek.

Ve druhé půli byli domácí už jasně lepší a svůj náskok ještě navýšili. V 55. minutě se agilní Krok krásně uvolnil a přihrál míč Růžičkovi, jenž si ho ve vápně zasekl a dal na 2:0. „Pak ještě pečetil stav svým druhým gólem Šťástka a nebylo co řešit. Důstojně jsme se tak rozloučili s našimi fanoušky,“ dodal Beránek.

Střekov proti mírnému favoritovi z Lovosic začal opatrně. „Hrálo se bez šancí, kombinace byla jen po vápno,“ prozradil k dění v prvním poločase lodivod Střekova Petr Čítek. Přesto se domácí dočkali vstřelení branky. „Po rohu se hlavou prosadil Stárek. Poté jsme hru kontrolovali,“ vyprávěl Čítek.

O to více nepochopitelná se zdá hrubka, kterou vyrobila domácí obrana těsně před odchodem do šaten. „Došlo k nedorozumění mezi stoperem a brankářem, “ mrzelo Čítka.

Jenže té smůly na straně střekovských fotbalistů ještě nebylo dost. Lovosice si vytvořily převahu, ale po vyloučení jejich hráče už vše směřovalo k remízovému rozuzlení. „V nastavení přišel nepochopitelný zkrat hráčů. Zahrávali jsme standardku a v tu chvíli šli všichni naši hráči do vápna,“ popisoval kouč. A přišel trest z kopačky Marka Fausta, který misku vah překlopil na stranu hostí, kteří si odvezli tři body.

Neštěmice - LoKo Chomutov 3:0 (1:0)

Branky: Šťástka 2, Růžička. Rozhodčí: Hlinka. ŽK: 3:3. Diváci: 100.

Neštěmice: Vágner – Žid, T. Novák, Soukup, Holly – Stehlík, Zvonek, Štástka, Šanovský (75. Zoubele) – Krok (85. Suchánek), Růžička (60. Janda).
Střekov - Lovosice 1:2 (1:1)

Branky: Stárek – Marek Faust 2. Rozhodčí: Šístek. ŽK: 3:3. ČK: Martin Faust (Lovosice). Diváci: 80.

Střekov: Dráb – Franc, V. Novotný, Rohlík, Baláž – Stakič (82. Habrdle), Vošahlík, Stárek, Sluka (80. Hudec) – Bednář, Urbík (75. Lesche).