„Nedá se nic dělat, musíme tenhle zápas rychle hodit za hlavu a všechno soustředit na příští utkání s Brnem,“ nechal se po utkání slyšet asistent trenéra Petr Fousek.

Na Letné jste prohráli 1:4, byl rozdíl mezi oběma kluby tak výrazný?
Myslím, že jsme nebyli zase takovým outsiderem, ukázali jsme, že fotbal hrát umíme. Bohužel jsme ale dělali individuální chyby, které Sparta dokázala potrestat.

Jak moc ovlivnila utkání úvodní branka Pamiče ze třetí minuty?
Samozřejmě hodně. Před zápasem jsme si říkali, že musíme co nejdéle vydržet bez inkasované branky. To se nám ale nepovedlo, Pamič to trefil nádherně z první a z toho jsme se dlouho oklepávali.

Co jste hráčům říkali o poločasové přestávce za stavu 0:1?
Snažili jsme se je nabádat k ještě větší aktivitě. Už během první půle měla Sparta v obraně nějaká okénka. Chtěli jsme zvýšit aktivitu po stranách a hrozit z centrů.

Stejně jako na začátku první půle jste ale po přestávce znovu inkasovali rychlý gól…
Radim Novák do toho možná mohl jít důrazněji, ale asi si myslel, že rozhodčí odpíská Kweukemu šlapák. Jenže to se nestalo a Kweuke v pohodě zvýšil na 2:0. Škoda.

Odpovědět jste mohli vzápětí Krbečkem, jehož střela skončila na břevnu. Jak moc tato šance mrzí?
Samozřejmě to mrzí hodně. Mohli jsme prakticky z protiútoku snížit a vrátit se do zápasu. Kdyby se to povedlo, mohli jsme na Letné ještě bojovat třeba i o bodový zisk.

V závěru jste hodně otevřeli hru a až naivně jste bránili. Bylo vaším cílem pokusit se za stavu 1:3 ještě se zápasem něco udělat?
Chtěli jsme dát ještě nějaký gól a pokusit se zápas zdramatizovat. Ve fotbale je možné všechno, čas ještě byl. Jenže jsme bohužel místo toho další gól inkasovali.

Příští týden vás čeká domácí utkání s Brnem. Bude už klíčové?
Určitě. Bude to pro nás zápas podzimu. Musíme v něm uspět a přiblížit se týmům, které se nám v posledních kolech bodově vzdálily.