A to i v neúplné sestavě, ve které vyběhli k domácímu zápasu o naději. „První trefu obstaral z dorážky Mavuba, druhý padl po pohledné fotbalové akci a úspěšně ji zakončil Kraus,“ popsal trefy svých svěřenců trenér Chabařovic Miroslav Kadlec.

To jeho protějšek na střídačce Povrlů byl pěkně naštvaný. „Hráči mi zkazili celý víkend, hlavně svým přístupem, kdy si mysleli, že se soupeř porazí sám,“ hněval se kouč Povrlů Karel Jozífek.

Domácí se ještě propracovali ke slušným šancím, ale z žádného mráčku už do odchodu do šaten nezapršelo. Po změně stran se v nastaveném trendu nepokračovalo a Povrly začaly kousat, bojovat a více ohrožovat branku.

Povrly dotahovaly

„Sice jsme snížili, ale už nám to nebylo nic platné. Špatný výkon ještě podtrhl svou nedisciplinovaností Sochor, který se nechal vyloučit po druhé žluté kartě. Když si kluci uvědomili, že musí makat, tak už pro nás bylo pozdě,“ prohlásil Jozífek.

Přesto se domácí obávali o výsledek, první vítězství měli na dosah a to ji trošku svazovalo nohy. „ Díky bohu, že to tak dopadlo, v zápase se našli jak dobré, tak špatné momenty, jak to tak bývá,“ zhodnotil lodivod Kadlec.

Chabařovice – Povrly 2:1

Branky: Mavuba, Kraus – Škoda. Rozhodčí: Zítko. ŽK: 1:5. ČK: Sochor (Povrly). Diváci: 30. Poločas: 2:0.

Chabařovice: Fišer – Bude, Sebera, Jasukevič, Johannes (80. Velek) – Semenský, Dvořák, Kraus (65. Kadlec), Čapek – Mavuba, Vosyka.

Povrly: Koucký – Saidl, Jozífek, Sochor, Mollinger (46. Steklý) – Fojtík, Škoda, Hajas, Smoleňák – Dlouhý (46. Janek), Rickardt.

ZPRACOVAL Jiří Šlaj