„Stavební řízení i projektová dokumentace jsou hotové a v následujících dnech odešle město kopie těchto dokumentů do rukou předsedy fotbalového svazu Ivana Haška,“ prozradil ve středu Deníku sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc a zároveň potvrdil, že realizaci projektu nezhatí ani tělovýchovná jednota Spartak.

Skalní příznivci ústeckého fotbalu jsou znovu o kousíček blíž k vysněné výstavbě nové tribuny na Městském stadionu. Po nedávné schůzce projektového týmu je jasné, že poslední věcí, která by mohla realizaci výstavby ohrozit, je nedostatek finančních prostředků.

„Stavební řízení i projektová dokumentace jsou hotové a v následujících dnech odešle město kopie těchto dokumentů do rukou předsedy fotbalového svazu Ivana Haška,“ prozradil včera Deníku sportovní manažer FK Ústí Stanislav Pelc a zároveň potvrdil, že realizaci projektu nezhatí ani tělovýchovná jednota Spartak.

Její zástupci ještě donedávna nesouhlasili s projektovou dokumentací.

„Jednalo se o terasu, která patří k restauraci Švihadlo. Podle původního projektu totiž výstavba tribuny zasahovala do té terasy. Po posledním jednání mám ale takové zprávy, že se město s tělovýchovnou jednotou domluvilo a ta nám nebude v ničem bránit,“ oznámil Pelc dobrou zprávu a pokračoval: „Jestli se bude stavět, záleží v tuto chvíli už jen na tom, zdali město dokáže na realizaci projektu sehnat peníze,“ nechal se slyšet manažer Army, podle jehož slov se nejedná o zrovna malou částku.

„Výstavba stadionu vyjde na víc než 100 milionů korun. Je to sice hodně peněz, ale jsou stadiony, které spolkly mnohem více peněz. Navíc, když se sehnaly finance na zimní stadion, měly by se sehnat i na fotbalový stadion. Vždyť my hrajeme první ligu,“ připomněl Pelc.

STARÁ TRIBUNA

Nynější zastaralá tribuna Městského stadionu.

VIZUALIZACE NOVÉ TRIBUNY

Takto by měla podle projektové dokumentace vypadat nová tribuna.

Kde by mělo město sehnat peníze na výstavbu, manažer Army netuší.

„Měl jsem zprávy, že se měl prodat Mariánský most a peníze z prodeje měly jít na výstavbu stadionu. Bohužel ale nastaly nějaké problémy. Další možností je, že by výstavbu zaplatil nějaký investor a město by mu to poté splácelo. Samozřejmě to ale záleží na dalších jednáních,“ nechce Pelc předbíhat.

Podle jeho slov už by se ale mělo začít něco dělat.

„Časově už to hoří. Podle harmonogramu by se měla tribuna zbourat do konce roku. Pokud se zbourá na jaře, tak se nic neděje, horší je postavit novou,“ uvědomuje si sportovní manažer a oznamuje špatnou zprávu: „Jisté je, i kdyby se začalo, do léta se to nestihne. Pokud bychom se tedy zachránili v nejvyšší soutěži, museli bychom svaz znovu požádat o výjimku, abychom mohli hrát znovu v Teplicích. Pokud se ale do léta nic dělat nebude, tak tady stoprocentně ligu hrát nebudeme, navíc se dá předpokládat, že v případě sestupu nám na svazu nedají výjimku, ani na ligu druhou. A to by byla velká škoda. Jisté je jedno. Chceme se zachránit, pak uvidíme.“