Den D je tady! Fotbalisté posledního Ústí nad Labem musejí podřídit všechno tomu, aby v nedělním utkání 16. kola první ligy doma proti Brnu uspěli.

Trenér nováčka nejvyšší soutěže Svatopluk Habanec už pár týdnů hovoří o souboji se Zbrojovkou jako o klíčovém zápasu, který jeho tým musí bezpodmínečně vyhrát, aby mohl reálně pomýšlet na záchranu. Okamžik, který nesmí Ústečané propásnout, je konečně tady!

„V podstatě to je zápas o záchranu. Obě mužstva potřebují vyhrát,“ podotkl Habanec před nedělním utkáním na teplických Stínadlech (15.00), kterým sezona vstoupí do odvetné fáze. Ústecký kouč vzývá především větší produktivitu a po svých hráčích chce, aby se vyvarovali smrtících hrubek v defenzivě.

Arma nevyhrála osm zápasů, navíc v posledních dvou inkasovala po čtyřech gólech, a už potřebuje zabrat. Na Moravany si může věřit, protože v prvním zápase u nich vyhrála jasně 3:1.

Tenhle výsledek ještě teď děsí hráče Brna. „První vzájemný duel s Ústím byla z naší strany hrůza a děs. Byl bych rád, kdyby se nám porážku podařilo odčinit,“ připomněl kouč Zbrojovky Karel Večeřa nevydařený ligový start.

Teplice mají v lize co napravovat, když prohrály poslední dva duely s Plzní i Bohemians. V týdnu ukončily sérii porážek pohárovou výhrou 2:0 v Budějovicích, což jim před nedělní bitvou v Příbrami dodalo sílu.

„Minulý týden jsme neměli nejlepší, snad nás výsledek z poháru nakopne. Máme soupeři co vracet,“ uvedl kouč Teplic Jiří Plíšek pro ČTK.

V úvodním vzájemném utkání Severočeši překvapivě padli na Stínadlech po výsledku 1:2. Tehdy byl jediným střelcem Teplic Jakub Mareš, který prokazuje formu. Nejlepší kanonýr klubu se trefil i ve středu v českém poháru a zajistil tak svému týmu postup do jarního čtvrtfinále.

Příbram poslední tři zápasy neprohrála. „Uznáváme sílu soupeře, ale půjdeme za vítězství,“ vzkázal trenér Příbrami Roman Nádvorník.

V den utkání, které vypukne U Litavky v neděli v 15.00, oslaví Verbíř 38. narozeniny.

Jak asi nastoupí:
ÚSTÍ – BRNO (neděle, 15.00)
Ústí: Buček (Novák) – Hyčka, Džuban, M. Valenta (Polák), Janů – Doležal, Martykán, Vrtělka – Zachariáš – Jindráček, Krbeček.
Absence: Dvořák (zranění).
PŘÍBRAM – TEPLICE (neděle, 15.00)
Teplice: Grigar – Matula, Smejkal, Hošek, Rosa – Vondrášek, Siva, Ljevakovič, Čajič, Mareš – Mahmutovič.
Absence: Vidlička (nejistý start).