Po dvou domácích porážkách střekovské party je čas zabrat a vydolovat v posledním kole ještě alespoň bod. „Musíme v Krupce zabojovat, i domácí naposledy zaváhali, takže nás čeká těžké utkání,“ odhaduje trenér Osady Petr Čítek. Jak vyzrát na tým, se kterým si neporadily ani Neštěmice? „Hrát agresivně, v rychlosti a tlačit se do vápna. Nepouštět soupeře ke standardním situacím a pokud možno zbytečně nefaulovat,“ popsal recept k úspěchu kormidelník Střekova.

Po nešťastné porážce v domácím duelu s Lovosicemi se budou mít hráči Osady na pozoru. „Mělo by to pro nás být poučení, že každý bod se počítá. Každý už se podvědomě těší na konec sezony a odpočinek,“ dobře ví Čítek. Utkání začíná v sobotu od 14 hodin v Krupce.

Minimálně pro bod si jedou i fotbalisté Neštěmic, které čeká v Žatci ostrá podzimní derniéra. „Vpředu tabulky se to vyrovnalo, řada týmů myslí na postup, jedeme ven neprohrát,“ nastínil plány asistent trenéra Neštěmic Martin Beránek.

Bodem by fotbalisté Českého lva přetrhli nelichotivou bilanci dvou porážek na půdě Žatce. „Máme k soupeři respekt, prezentuje se rychlou přechodovou fází a standardní situace kope Svoboda, do vápna chodí hlavičkovat Horňák,“ má přečteného soupeře Beránek.

Neštěmice se budou spoléhat na rychlé kontry a zabezpečenou obranu. „Přidat musíme na důrazu při zakončení,“ nabádá Beránek. Utkání startuje v neděli od 14 hodin v Žatci.

Zpracoval Jiří Šlaj