„Hodně jsme si zkomplikovali boj o záchranu. Uvidíme, co z něj ještě dokážeme vytěžit,“ povzdechl si trenér Svatopluk Habanec. Ještě dlouho po skončení zápasu seděli jeho hráči okolo lavičky a nechápali, jak snadno si nechali vyfouknout důležité body.

„V týmu vládne velký smutek. Nechci házet flintu do žita, ale to, co jsme předvedli, nemělo v některých momentech ligové parametry,“ přiznal Habanec. V zápase roku, který nebyl svázaný taktikou, jeho tým ztratil vedení a dokonce nastřelil hned třikrát tyč!

Takhle katastrofický scénář nikdo ze Severočechů nečekal. Tím spíš, když v 7. minutě Vrtěla poslal domácí z penalty do vedení. Za další půlhodinu už ale vedli Moravané. V závěru Arma svého soka drtila a Veverka v 67. minutě docílil vyrovnání, kýžený obrat ovšem nepřišel.

Navíc o tři minuty později pohřbil Ústečany vítězným gólem hostující Hodek. „Chtěli jsme strašně moc vyhrát, v určitých momentech to na to i vypadalo, ale žalostná koncovka nás stojí body. S jedním gólem ze hry se vyhrát nedá.“

Brno sice nepředvedlo nijak oslnivý výkon a mezi šestnáctkami tahalo skoro celý zápas za kratší konec, po dnešku se ale dostalo do příznivější situace. Pokud vyhraje v podzimní derniéře s Ostravou, vyhrabe se na zimu z pásma sestupu, kde se krčí skoro od začátku sezony.

"Těžko předjímat, jak to celé dopadne, ale dostali jsme se do slušné pozice. Sem jsme přijeli vyhrát, ne jen pro bod, a i když to rychlá branka ovlivnila, byl z toho aspoň rušný zápas. Oba týmy chtěly vyhrát, rozhodlo to, kdo byl důraznější v zakončení," hodnotil trenér Zbrojovky Karel Večeřa.

FK Ústí nad Labem - Zbrojovka Brno 2:3 (1:2)

Branky: 7. Vrtělka z pen., 67. Veverka - 27. Simerský, 38. Kalabiška, 70. Hodek. Rozhodčí: Damková - Gallo, Lakomý. ŽK: Bureš, Rýdel (oba Brno). Diváci: 1674.

Sestavy: Ústí n. L.: Buček - Hyčka, Džuban, Valenta, Vrtělka - Jindráček, Zachariáš (46. Janů), Martykán (75. Doležal), Volek - Veverka (75. Kraut), Krbeček. Trenér: Habanec.

Brno: Bureš - Michálek, Simerský, Trousil, Hamouz - Přerovský (65. Rabušic), Polách (73. Dostálek), Rýdel, Husár - Kalabiška, Hodek (90.+1 Hudec). Trenér: Večeřa.