Přitom úvod utkání debaklu v žádném případě nenapovídal. „Po našich akcích jsme postupně nastřelili tyč a břevno milešovské branky,“ prozradil na úvod trenér Přestanova Vincenc Jirkovský (na snímku).

Po půlhodince začali zlobit i fotbalisté Milešova, kteří přebírali iniciativu a tlačili se před domácí branku. „Hosté měli první šance. Dvě minuty před odchodem do šaten jsme inkasovali. Všichni si mysleli, že to náš brankář chytí,“ okomentoval úvodní trefu kormidelník Přestanova.

Po přestávce začaly padat góly, ze sítě je lovil výhradně strážce přestanovské svatyně. „Druhý gól padl poté, co si naši obránci dávali přednost,“ zlobil se na své hochy kouč. Gól definitivně zlomil odpor domácí družiny.

„Pak už to byla hra kočky s myší,“ vtipně glosoval Jirkovský. A není nutno připomínat, kdo byl kočka a kdo myš. „Vůbec na debakl nevypadalo, ale to, co předvedli naši obránci, to byla katastrofa,“ kritizoval kouč.

Na těžkém terénu vymýšleli kličky a vyrobili chyb na několik zápasů. „Klíčový okamžik byla druhá inkasovaná branka, ta nás položila, pak už nebylo co řešit.“

Ani čestného úspěchu se domácí hráči nedočkali, i když se do pár příležitostí dostali. „Z těch několika šancí jsme se neprosadili, naopak Milešovu jsme to hodně usnadnili a předložili jim to na zlatém podnosu,“ sdělil na závěr zklamaný kouč Přestanova Vincenc Jirkovský.

Přestanov – Milešov 0:5 (0:1)

Branky: Kotišovský, Pavel Pazdera, Petr Pazdera, Hřebík, Nováček. Rozhodčí: Bouma. ŽK: 4:2. Diváci: 100.

Přestanov: Ondrka – Rod, Polák, Pozníček, Charvát – Gasiorowzski (70. Gerlický), Jan, Šittler, Holakovský – Krušina, Maturkanič (46. Levinský).

Zpracoval Jiří Šlaj