První dějství přineslo po dvou šancích na každé straně. „Hrálo se na těžkém terénu, od vápna k vápnu. Do slušné šance se dostal Krok a Valenta, ale gól nepadl,“ prozradil asistent trenéra Neštěmic Martin Beránek.

Navrch tak měly obrany, které pracovaly bez větších problémů. „Do druhé půle jsme vstoupili aktivně, hra se nám dařila, jenže jsme se střelecky trápili, hlavně Lukáš Krok,“ prohlásil Beránek.

Po necelé hodině se navíc předčasně do šaten poroučel po druhé žluté kartě obránce Holly. „Do té doby pískal rozhodčí dobře, tohle bylo nesmyslné. Museli jsme se zatáhnout a čekat na brejky,“ popsal taktiku Neštěmic asistent kouče.

A domácí Žatec se začal tlačit před bránu a vytěžil z toho rozhodující trefu v derniéře podzimu. „Jsme zklamaní, hráči se vydali ze všech sil, ale nepovedlo se to. Zápasu by více slušela remíza. Závěr už si zkušení domácí pohlídali, nedařilo se nám v útoku,“ připomněl Beránek.

Žatec – Neštěmice 1:0 (0:0)

Branka: Ilavskij. Rozhodčí: Zvonař. ŽK: 4:2. ČK: Holly (Neštěmice). Diváci: 150.

Neštěmice: Vágner – Žid, Novák, Soukup, Holly – Stehlík, Zvonek, Valenta, Růžička (60. Šanovský), Štástka, Krok (80. Janda).

Zpracoval Jiří Šlaj