Na domácím hřišti hostili svěřenci trenéra Pavla Pirota druhý tým tabulky, Roudnici B, který disponoval nejlepší obranou v soutěži. Ve dvanácti utkáních inkasovali hosté pouze 12 branek. V Mojžíři jim sám tři branky nasázel kanonýr Tichovský, ale ani jeho hattrick na plný počet bodů nestačil.

Hosté šťastně vedli, když už v 7. minutě prostřelil domácího brankáře Kubce Gaube. Poté už převzali iniciativu hráči Mojžíře a do poločasu skóre otočili. Nejprve se ve 24. minutě prosadil svým prvním gólem v utkání Tichovský. Jeho slalom od půlky hřiště nikdo z hostujících nezastavil a vyrovnání bylo na světě.

„Tichovský dal důležitou branku do šatny. Ve 44. minutě si krásně zpracoval na prsa míč, otočil se a levou nohou ho poslal přímo k tyči. Poločas vyzněl jasně pro nás. Ke všemu se roudnickým fotbalistům zranil Starčevskij a vzhledem k tomu, že k nám přijeli jen v jedenácti lidech, tak celý druhý poločas dohrávali v deseti,“ popsal sekretář Mojžíře Josef Kolankiewicz.

Ani on, ani samotní hráči v tu chvíli ještě nevěděli, jak těžký duel bude. Tichovský byl nadále při chuti. Jeho třetí branka byla z kategorie šťastných. A za stavu 3:1 pro domácí to začalo.

„V 67. minutě dali hosté z ojedinělé šance gól. V 90. minutě byl závar před hostující brankou. Míče se zmocnil Gaube a společně s Půčalou vyrazili v brejku na samotného jednoho obránce Mojžíře. Rychlý kontr využili. Vzápětí rozhodčí ukončil utkání. Jsem zklamaný. Měli jsme skoro po celý zápas převahu,“ posteskl si na závěr sekretář Kolankiewicz.

Mojžíř – Roudnice B 3:3 (2:1)

Branky: Tichovský 3 – Gaube, Cibulka, Půčala. Rozhodčí: Tyl. ŽK: 0:2. Diváci: 150.

Mojžíř: Kubec – Valenta, Vobecký, Král, Neuman – Zabloudil, Sikora, Růžek, Pavlík (80. Maštalíř) – Tichovský (77. Fiala), Vitásek.