Naposledy se přitom z tříbodového vítězství na cizím stadionu radovali 6. října, kdy vyhráli v Olomouci.

Základ úspěchu položili Severočeši na Vysočině na začátku druhé dvacetiminutovky. Při vlastním oslabení se po přihrávce Pazourka prosadil Čurilla a poslal Lvy do vedení. Domácí mohli vyrovnat ve dvojnásobné přesilovce, ani minuta a půl dlouhá početní výhoda jim ale ke skórování nestačila.

Na začátku třetího dějství navýšil vedení Lvů Hanzl a ve 45. minutě mohlo být rozhodnuto, kdyby střela Kloze neskončila jen na tyči jihlavské svatyně. Místo toho se domácí dostali zpátky do zápasu, když Bakus ve 48. minutě snížil na rozdíl jediné branky.

Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo pět a půl minuty před jeho koncem. Při vhazování poslal Mikulík puk na branku a překvapený Řehoř nestihl sklapnout betony.

Ústečtí hokejisté se tak po dlouhé době mohli radovat z tříbodové venkovní výhry a prodloužili sérii bez porážky už na pět zápasů v řadě. V tabulce zůstávají dál třetí, vede Chomutov.

Dukla Jihlava – Ústečtí Lvi 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 48. Bakus (Škumát) – 25. Čurilla (Pazourek), 41. Hanzl (Boháč), 55. Mikulík. Rozhodčí: Ondřej – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:9. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3896.

Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Posmyk, Malena, Dobrovolný, Staněk, Suchý – Hodek, Bakus, Čachotský – Škumát, Padělek, Krupka – Jeslínek, Zeman, Bezděk – Protasenja, Hollý, Man – Polcar. Trenér: Petr Vlk.

Ústečtí Lvi: Salfický – Němeček, Boháč, Hořava, Gureň, Klobouček, Holomek, Sklenička – Čurilla, R. Hanzl, Diviš – Janků, Kanko, Pazourek – Kloz, Mikulík, Ludvík. Trenér: Petr Rosol.