Lekci z produktivity uštědřili domácí fotbalisté Chlumci už v prvním poločase. „Hrálo se na jednu bránu, jenže jsme zklamali v koncovce,“ prohlásil lodivod Chlumce Milan Česlák.

Na čistém kontě a dvoubrankovém vedení Vaňova měl lví podíl mladík mezi tyčemi Červinka. „Je to talent, zachytal výborně, chytil svou šanci za pačesy,“ pochválil ho sekretář Vaňova Jiří Brabec.

Dost času na zvrat

Chlumec i po změně stran bušil do vrat a dvířka se mu pootevřela v úvodu druhého dějství. „Měli jsme ještě čtyřicet minut na zvrat, ale problém byl vůbec trefit branku,“ kroutil hlavou Česlák.

Hosté tak potvrdili, že se celým podzimem doslova protrápili. „Zaplať pánbůh, že už je konec,“ oddechl si kouč.

I domácí si byli vědomi, že vyhráli i s dávkou potřebného štěstí. „Bránili jsme se, soupeř měl závary, ale míč se několikrát šťastně odrazil do bezpečí. My jsme se spoléhali na brejkové situace,“ popsal taktiku Brabec.

Jaké bylo hodnocení aktérů zápasu? „Jsme rádi za tři body, nebylo to moc na krásu a měli jsme i štěstí,“ řekl hrající sekretář Vaňova.

„Rozhodla naše trestuhodná koncovka a to, že dal soupeř ze tří střel dvě branky, vyhrál šťastnější tým,“ prohlásil na závěr kouč hostí.

Vaňov – Chlumec 2:1 (2:0)

Branky: Petr Sibal, Němeček – Scmied. Rozhodčí: Pešta. ŽK: 1:2. Diváci: 40.

Vaňov: Červinka – Jiří Brabec, Caninec, Bouša, Protschke – Petr Sibal, Rytíř (25. Němeček), Houda – Rubáš, Martinů.

Chlumec: R. Veselý – Šimák, Ausprung, Herzina, Durlin (46. Chrudimský) – D. Škultéty, M. Škultéty (46. Švanda), Holakovský, J. Mach – Semenský, Schmied.

Zpracoval Jiří Šlaj