Na mokrém terénu se rozhořel ostrý boj o důležité body v 1.B třídě. Poslední Chabařovice zavítaly na půdu Chuderova, který nastoupil v ofenzivní sestavě se třemi útočníky na hrotu. To se jim vyplatilo a v utkání zvítězili 2:1.

Od úvodního hvizdu se chuderovští fotbalisté tlačili do zakončení. „Měli jsme převahu, ale po chytré akci Mavuby jsme prohrávali,“ okomentoval vstup do zápasu trenér Chuderova Roman Tikovský.

V šancích se objevoval Jarošík, který však neměl seřízená mířidla. Až po průniku Žárského a přesné dorážce pohotového Gabriela bylo skóre srovnáno. „Míč se sotva dokutálel do brány, navíc gól přišel v době, kdy jsme mohli přidat pojistku a vést o dvě branky,“ smutnil kouč Chabařovic Miroslav Kadlec.

Ve druhém poločase pokračovala domácí družina v územní převaze, ale branku vsítila až po kuriózní akci. „Brankář Fousek vykopával, míč se na mokrém terénu odrazil ke Guttmannovi, který přeloboval brankáře,“ popsal gólovou situaci Tikovský.

A na tuto trefu už fotbalisté Chabařovic odpověď v podobě vyrovnání nenašli. „Škoda, že jsme nebyli schopni míč uklidit do bezpečí. Byl to pro nás hratelný soupeř, se kterým jsme mohli bodovat,“ zhodnotil poslední podzimní vystoupení Kadlec.

Trenér Roman Tikovský své svěřence mohl pochválit. „Chtěli jsme ještě dát třetího góla, protože soupeř měl nebezpečné standardky a šikovně hrál na hrotu Mavuba. Jsme rádi za výkon i za zisk tří bodů, za námi se to začíná v tabulce vyrovnávat.“

Chuderov – Chabařovice 2:1 (1:1)

Branky: Gabriel, Guttmann – Mavuba. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Chuderov: Fousek – Špaček (87. Kubálek), Šindelář, Kratochvíl st. (Kratochvíl ml.), Lučka – Moučka, Guttmann, Žárský – Jarošík, Gabriel, Dvořák.

Chabařovice: Fišer – Semenský, Sebera, Jasukevič, Bude – Makula, Dvořák, Morávek, Čapek, Johannes (75. Kraus), Mavuba.

Zpracoval Jiří Šlaj