Všichni fotbaloví experti čekali, jak si střekovské béčko ve vyšší soutěži povede. Výsledky po podzimní části hovoří za vše.

Střekov překonal nováčkovský komplex a vyhřívá se po podzimu za Českou Kamenicí na krásném druhém místě. Jaro však bude pro svěřence Pavla Bednáře hodně těžké. Na špici tabulky se derou i Srbice, Trmice či Velké Březno, kteří mají minimální bodové manko.

Pane trenére, jak jste byl spokojený s podzimní částí? Jako nováček soutěže jste si nepočínali špatně…
Je pěkné, že jsme druzí. Hodně jsme ale ztráceli a proto nehýřím spokojeností. Zahazovali jsme šance a z toho pramenily zbytečné remízy.

Vzpomenete si na váš nejlepší zápas a na duel, kde jste herně i výsledkově vyhořeli?
K těm povedeným patřil rozhodně duel s Chlumcem, kde jsme se prezentovali velmi dobrou hrou a uspokojivý byl i druhý poločas v Srbicích. Zasvěcení vědí, že Srbice letos chtějí postoupit, proto jsem byl rád, že jsme u nich podali perfektní výkon. Kde jsme naopak vyhořeli byl zápas ve Velkém Březně. Zaslouženě jsme tam prohráli 1:2. Nic jsme tam nepředvedli. Vytvoříme si strašně moc šancí a nedokážeme využít ani padesát procent z nich. To mě fakt mrzí. Ani s Petrovicemi se nám moc nedařilo. Hlavně po stránce disciplíny. Dohrávali jsme s devíti hráči.

Jaké budou ambice střekovské rezervy pro jarní část soutěže?
Již před sezonou jsem řekl, že postupové ambice nemáme, ale kdyby se poštěstilo a my soutěž vyhráli, byli bychom rádi. Zkušené hráče na tuto soutěž máme, takže si myslím, že bychom mohli reálně splnit předsezónní cíl – umístit se do pátého místa.

Přijde do týmu nějaká nová tvář nebo si vystačíte s hráči z A týmu?
Ono je to spíše naopak. Áčko si bere kluky od nás, ty mladší a rychlejší. Já takhle přišel o sedm hráčů ve věku 19 až 24 let. V béčku teď jsou trošku starší hráči, ale i tak to stačí na 1.B třídu, kterou hrajeme. Navíc se sami financujeme, takže ta soutěž je pro nás optimální. Žádné velké dojíždění k zápasům.