Svěřenci kouče Leoše Tučka v domácím prostředí nejprve prohráli s Kadaní 4:5 v prodloužení, o den později si ale spravili náladu, když smetli Chomutov 13:1.

„V utkání s Kadaní jsme po dvou třetinách vedli už 4:0. Jenže pak dostal jeden z našich hráčů červenou kartu a hráli jsme pětiminutové oslabení, které Kadaň dokázala několikrát využít. V poslední třetině jsme naprosto vyhořeli a to nás stálo body. V prodloužení už to bylo buď a nebo. Štěstí se přiklonilo k hostům,“ řekl k utkání vedoucí týmu Lukáš Pekárek.

O den později nastoupili Ústečané znovu na domácí palubovce proti celku z Chomutova. „O motivaci měli kluci postaráno, za soupeře hrál náš bývalý hráč Bedřich Mojžíš. Už po první třetině byl stav 6:0 a nebylo co řešit.“

Slávie nakonec dokráčela až k drtivému vítězství 13:1. „Škoda toho jednoho gólu. Ale jinak jsme s výsledkem spokojeni,“ přiznal Pekárek.

Florbalistům USK prozatím patří čtvrtá příčka v tabulce. „Soutěž je letos hodně vyrovnaná, každý může porazit každého. My jsme s umístěním spokojení, tak trochu jsme podobné výsledky očekávali. Vedoucí Plzeň a druhá Česká Lípa už nám hodně odskočily, takže postup už je asi nereálný. Naším hlavním cílem je ale skončit do čtvrtého místa,“ prozradil ambice Slávie vedoucí mužstva.

A jaký je další program Ústečanů? „Budeme dál trénovat, musíme zapracovat především na přesilovkách, ve kterých nedáváme moc gólů a také na koncentraci. Letos jsme hráli tři prodloužení a všechny jsme prohráli,“ mrzelo Pekárka.

Další zápas čeká na florbalisty Slávie až v polovině ledna, kdy doma přivítají Lovosice. „U nich jsme vyhráli, takže doma to budeme chtít zopakovat,“ dodal Pekárek.

USK Slávie Ústí – FBC DDM Kadaň 4:5 po prodl. (2:0, 2:0, 0:4). Branky Ústí: Major 2, Klobása 2. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. Střely: 41:29.

USK Slávie Ústí – FbC 98 Chomutov 13:1 (6:0, 3:0, 4:1). Branky Ústí: Žaloudek 4, Vojta 2, Tržil 2, Major, Smištík, Mikulič, Klobása, Jiránek. Vyloučení: 4:4. Využití: 4:1. Střely: 38:28.