Kvalitní výkony hráčů pod taktovkou kouče Jiřího Baytalona byly založeny na dobré obraně. Ta inkasovala pouhých 19 branek ve třinácti zápasech. To jí řadí na třetí nejlepší defenzívu v soutěži.

Nový trenér má tak důvod ke spokojenosti.

Před sezonou jste vystřídal u kormidla Trmic Antonína Zahrádku. A tým se po podzimu pere o nejvyšší příčky. Určitě u vás panuje spokojenost.
Na to, že jsme s asistentem přišli do týmu v létě těsně před sezonou, tak jsme na tom velmi dobře. Dávali jsme tým do kupy za pochodu. A bylo to znát, hned v prvním utkání jsme prohráli na Osadě se Střekovem B. Pak už jsme se zvedli, ale konec podzimu nám zase moc nevyšel.

Vzpomenete si na nejvydařenější a naopak hodně pokažený zápas?
Určitě. Nejlépe jsme zahráli na půdě lídra v České Kamenici, kde jsme zvítězili jako jediní v průběhu podzimní části. Nejhorší zápas jsme sehráli doma v derby s Velkým Březnem. Prohráli jsme 2:4.

Ve třinácti duelech jste inkasovali pouze devatenáct branek. To je slušná bilance…
To ano. Obrana hraje ve stejném složení jako loni. Ze začátku nehrál pro zranění Melichar, po jeho návratu do základu se obrana ještě více vyztužila a pracovala velmi dobře. Musíme spíš zapracovat na koncovce. Máme šance, ale málokdo je dokáže využít. Zde nás tlačí bota.

To se asi v zimní pauze budete poohlížet po útočníkovi, že?
A nejen po útočníkovi. Nějaké potenciální nové tváře máme vyhlídnuté, ale je předčasné cokoliv k tomu říkat. Počkáme po Novém roce a pak s nimi začneme vyjednávat. Potřebovali bychom doplnit kádr o středního záložníka a o útočníka, který by nám proměňoval šance.

Jste na čtvrtém místě. Jaké budou cíle pro jarní část?
Máme ztrátu šesti bodů na první Českou Kamenici. Je to hratelné, ale postup neřešíme. Hlavně bychom rádi vhodně doplnili kádr. Na podzim jsme se potýkali s úzkým kádrem. Měli jsme hodně marodů, zraněných nebo vykartovaných.

První jarní duel bude až koncem března. Co vás do té doby čeká?
Kluci mají do konce roku zasloužené volno. Od 8. ledna nám začnou tréninky a hned druhý lednový víkend jedeme po roce do Krupky na zimní turnaj. Mohli jsme se zúčastnit toho neštěmického turnaje, ale v Krupce se konfrontujeme pouze s týmy z Teplicka, je to pro kluky velmi dobrá příprava.