Finálový souboj 9. ročníku Velkého Vánočního turnaje Chelsea bar cup, který se včera uskutečnil v hale T–Mobile na Doběticích, nabídl opravdu to nejlepší, co mohl.Hvězdný Atlantic team nakonec své loňské prvenství neobhájil.

Fousek, Martykán a bratři Jarošíkové sice ve finále mocně dotahovali dvoubrankový náskok soupeře a dokonce se jim podařilo vyrovnat na 2:2, půl minuty před koncem ale inkasovali z kopačky bývalého hráče Ústí a Teplic Lukáše Ohněníka rozhodující úder a z vítězství se tak právem radovala partička kolem Emila Rilkeho.

O třetí příčku si to rozdaly týmy Boston 86 a ústecká Pérovna. Po vítězství 3:2 se z bronzového poháru radovali hráči Bostonu.

„Myslím, že se devátý ročník turnaje vydařil. Překvapením byly určitě výkony Pérovny. Nezbývá než poděkovat sponzorům a prozradit, že bude i jubilejní desátý ročník, na který by měl dorazit i celek pražské Slavie,“ řekl k turnaji organizátor Pavel Forman.

Výsledky 9. ročníku Chelsea bar cupu: Konečné pořadí skupiny A: 1. Atlantic team, 2. Pérovna Ústí, 3. SK Vinea Kadaň, 4. Severka, 5. 1.FC Weisenfels (Německo), 6. Arma 85. Konečné pořadí skupiny B: 1. Superstar team, 2. Boston 86, 3. Tuttipizza, 4. Combix Ústí, 5. El Clásico Teplice, 6. Chelsea bar. O 5. místo: Vinea Kadaň – Tuttipizza 0:3 (Holakovský 2, Král). Semifinále: Atlantic team – Boston 86 2:2 na penalty 7:6, Superstar team – Pérovna Ústí 5:3. O 3. místo: Boston 86 – Pérovna Ústí 3:2. Finále: Superstar team – Atlantic team 3:2 (Ohněník, Kostečka, Rilke – Martykán, Jarošík). Konečné pořadí turnaje: 1. Superstar team, 2. Atlantic team, 3. Boston 86, 4. Pérovna Ústí, 5. Tuttipizza, 6. SK Vinea Kadaň. Nejlepší střelec: Jan Martykán (Atlantic team) 9 branek. Nejrychleji vstřelená branka: Jan Martykán (16 vteřin). Nejužitečnější hráč: Lukáš Ohněník (Superstar team). Nejlepší brankář: Jáchym Oswald (Vinea Kadaň).

Jirka fotbal umí, chválil Martykán Jarošíka

Ústí nad Labem – Stal se nejlepším střelcem turnaje i autorem nejrychlejší branky. Záložník FK Ústí Jan Martykán přesto nemohl být úplně spokojený. Atlantic team, v jehož dresu společně s bratry Jarošíky a Petrem Fouskem válel, se nakonec musel poklonit vítězům ze Superstar.

Jeho tým od začátku kráčel za obhajobou prvenství a ve skupině si počínal suverénně. „Mysleli jsme, že budeme mít těžkou skupinu, ale ta druhá byla daleko těžší, byli v ní čtyři hodně vyrovnané mančafty. Myslím, že pro zpestření zábavy je to velmi dobrý turnaj,“ řekl Martykán.

Špílmachr ústeckého ligového nováčka pak nezapomněl pochválit spoluhráče Jiřího Jarošíka. „Je to dobrý hráč, když do toho šlápne, tak je vidět ta síla a že fotbal umí. Vyprávěl nám nějaké zážitky ze Španělska, například že Lionel Messi je na hlídání daleko horší než Cristiano Ronaldo,“ smál se Martykán, který si v těchto dnech naplno užívá zimní přestávku.
„V létě jsme žádnou neměli. Takže teď nic nedělám, flákám se a občas si zahraju tenis. Od třetího ale zase začnu běhat,“ slíbil.

Podle jeho slov se FK Ústí o záchranu mezi elitou ještě popere. „Když už tam jsme, tak nechceme, aby to bylo s ostudou,“ řekl a na otázku ohledně výstavby nového stadionu odpověděl: „Vypadá to, že nebude, my s tím ale nic neuděláme.“

A kdyby nováček z Ústí kvůli nevyhovujícím podmínkám skončil až ve třetí lize? „Asi by mi pak nezbylo nic jiného, než odejít jinam,“ dodal smutným hlasem.