„S výkonem týmu jsem tentokrát spokojený. Před zápasem jsme si řekli, že nesmíme dostat branku a až na tu vyloženou šanci v závěru zápasu si soupeř moc gólových příležitostí nevytvořil. My jsme naopak nějaké měli a co se mi líbilo nejvíce bylo, že jsme rychle odevzdávali balóny a hráli jsme na jeden dva doteky,“ pochvaloval si po dalším přípravném duelu trenér Army Svatopluk Habanec.

Jeho tým se dostal do vedení již v 15. minutě, kdy Valenta proměnil penaltu po evidentní ruce jednoho z obránců v pokutovém území. Druhou branku přidal o pět minut později testovaný dánský forvard Kjeldsen, když jeho dalekonosná rána zaplavala přímo k tyči Porcalovy svatyně.

„Kjeldsen je velice slušný fotbalista, dal dva góly ve dvou zápasech, ale bohužel nemáme prostor ho u nás uživit. Co se týče herních věcí, tak hledáme více týmového hráče. Nabídneme ho Chomutovu,“ prozradil na adresu dánského mladíka po utkání trenér Habanec.

I ve druhém poločase měla Arma více ze hry a už čtyři minuty po jeho startu se dočkala třetí trefy.

Další testovaný hráč Bratský sice svou střelu poslal jen do tyče, útočník Holek byl ale na správném místě a uklidil míč do branky. „Bratskému dáme ještě šanci, ale je to spíše hráč do budoucna a my teď musíme koukat hlavně na současnost,“ vysvětlil kouč Army a zároveň přiznal, že má zájem o setrvání útočného dua Svátek – Holek. „Intenzivně jednáme o tom, aby u nás zůstali,“ prozradil Habanec krátce poté, co rozhodčí ukončil utkání za stavu 3:0.

Žádné úlevy na hráče ale díky přesvědčivému vítězství rozhodně nečekají. Naopak. „Ve čtvrtek a v pátek máme tři tréninky, v sobotu nás čeká duel s Kladnem, v neděli máme volno a v pondělí odjedeme na kondiční soustředění do Roudnice,“ nastínil nejbližší plány týmu Habanec.

Podle jeho slov je pravděpodobné, že se v kádru Army během příštích dní představí i další hráči na zkoušku. „Určitě během následujících deseti dnů budeme pracovat na tom, aby přišli hráči do obrany a do útoku,“ prozradil na závěr kouč FK Ústí.

FK Ústí nad Labem – Slovan Varnsdorf 3:0 (2:0)

Branky: 15. Valenta z PK, 19. Kjeldsen, 49. Holek. Rozhodčí: Franěk – Zeman, Vlasjuk. Bez karet. Diváci: 120.

FK Ústí: Novák – Doležal, Polák, Valenta, Benčík (46. Dvořák) – Franc, Lamešič (46. Martykán), Bratský (72. Volek), Gibala (72. Svátek) – Krbeček (46. Holek), Kjeldsen (46. Záleský).

Varnsdorf: Porcal – Mach, Ginzel, Stehlík, Hozda – Kulhánek (46. Čemba), Kotiš (46. Drakul), Breite (46. Chod), Svoboda, Jordák – Vojta (46. Procházka).