Tým trenéra Svatopluka Habance v duelu s druholigovým Sokolovem, který se odehrál v Blšanech, dokonce prohrával, konečnou remízu mu zajistila až trefa útočníka Krbečka v 75. minutě střetnutí.

„Myslím, že zápas splnil svůj účel. Pro oba celky to bylo vůbec první utkání na přírodním trávníku a musím říct, že bylo hřiště v Blšanech velmi dobře připravené. Po šedesát minut byl k vidění velmi pohledný fotbal, pak šla úroveň hry trochu dolů,“ řekl trenér Army Svatopluk Habanec.

„My jsme si v utkání vypracovali šest stoprocentních gólových příležitostí, bohužel jsme ale dokázali proměnit jen jednu, když Krbeček deset minut po úvodní brance vyrovnával na konečných 1:1. Zápas měl slušné parametry, škoda je, že se nám nepodařilo proměnit více šancí a vyhrát,“ litoval kouč FK Ústí, který v souboji se Sokolovem testoval obránce Hrušku.

„Jedná se o bývalého hráče Teplic, který dříve hrával i u nás v Ústí. Působil i na Slovensku v Trnavě a poslední půlrok strávil v Plzni. Teď je volným hráčem a my sháníme posily, takže jsme mu dali šanci,“ prozradil na adresu Hrušky sportovní manažer Army Stanislav Pelc.

Ústečtí fotbalisté mají nyní před sebou několik dnů trénování, ve středu se pak znovu vrátí do Blšan. „Od 15 hodin tady sehrajeme přátelské utkání s Chomutovem a zůstaneme zde až do soboty, kdy nás čeká generálka na ligu proti České Lípě,“ prozradil kormidelník Habanec.

A jak to momentálně vypadá se stavem jeho kádru? „Zraněný je Lamešič a Novák, kterého čeká operace kolena. Jinak jsou všichni v pořádku. Záložníka France jsme nabídli na hostování do Chomutova a útočníka Karlíka zase do Litvínova. Teď už záleží jen na tom, jak dopadnou jednání,“ dodal na závěr kouč.

Sokolov – FK Ústí 1:1 (0:0)

Branky: 65. Darida – 75. Krbeček. Rozhodčí: Teuber. Diváci: 50.

Sestava Ústí: Vorel – Dvořák (46. Gibala), Polák, Valenta (46. Džuban), Hruška – Doležal, Zachariáš, Martykán, Volek (46. Benčík) – Veverka (46. Krbeček), Svátek (65. Holek).