Fanoušci se mohou těšit na zajímavé ligové jaro a třebaže přestupní termín nebyl “Nejrušnější“, na trhu s hráči k zajímavým rošádám došlo.

Zatímco nováček z Ústí nad Labem do poslední chvíle usilovně sháněl posily, které by klub udržely mezi tuzemskou elitou, v Teplicích se změny vyžádala zejména početná zranění.

Problém číslo jedna je na Stínadlech v tomto směru mezi obránci. „Smejkal bohužel ještě netrénuje, Rosa také ne. Matula mohl hrát jen poločas, Hošek nastoupil po dlouhé době,“ řekl teplický trenér Jiří Plíšek. Právě poslední dva jmenovaní snad budou moci v Českých Budějovicím nastoupit, z krajů by mohli hrát Vidlička a Siva.

Novinky mohou nastat oproti podzimu rovněž v záloze. Mohl by ji oživit návrat Vachouška po hostování na Spartě, při vydařené generálce proti třetiligovému Chomutovu (8:0) nastoupil v základní sestavě z pravé strany agilní Verbíř.

Až aktuální zdravotní stav vyřeší otazníky nad ofenzivou. V ní byl na podzim oporou Mahmutovič. Díky šesti gólům v přípravě si o šanci říká Bosňan Melunovič.

Ústí by mohlo v neděli proti Olomouci nasadit čtyři posily – brankáře Vorla, stopera Dreksu a středopolaře Stožického a Lamešiče. Na jeho post může plnohodnotně alternovat i zkušený Martykán.

Arma vsadí na defenzivnější rozestavení s jedním útočníkem 4–5–1. Změnu hlásí i Teplice. Častěji budou hrát 4–4–2.

FK TEPLICE:

l PODZIM – 17. KOLO:
Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Čajič, Siva, Mareš - Mahmutovič

l GENERÁLKA NA JARO:
Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Siva - Verbíř, Čajič, Vachoušek, Mareš - Melunovič, Došek.

FK ÚSTÍ N. L.:

l PODZIM – 17. KOLO:
Buček - Hyčka, Polák , Valenta, Janů - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek - Veverka, Jindráček.

l GENERÁLKA NA JARO:
Vorel – Doležal, Dreksa, Valenta, Dvořák – Stožický, Lamešič, Vrtělka, Volek – Veverka, Jindráček.