„Chceme se poprat o záchranu, takže v tomto utkání potřebujeme bodovat. Víme, že má Olomouc velmi kvalitní tým a prezentuje se atraktivním a útočným fotbalem, podobně jako Plzeň. My se ale musíme soustředit především na náš výkon a cílem bude zlepšit defenzívu, která v podzimní části nebyla dobrá. To, co předvedeme směrem dopředu je až druhotné,“ říká před utkáním trenér Army Svatopluk Habanec.

Sestava Ústí by podle jeho slov měla být podobná té z generálky proti České Lípě (2:1). „Z větší části bude stejná. Maximálně na dvou postech uděláme z důvodů zdravotních problémů některých hráčů změny,“ prozradil kormidelník Army.

A kdo že měl před startem jarní části soutěže zdravotní trable? „Nějakou dobu netrénovali Zachariáš s Krbečkem a Martykán byl nemocný,“ vypočítal Habanec.

Přednost v brance podle něj proti Olomouci dostane zkušenost. „V bráně nastoupí Vorel. Poté, kdy se nám zranil Radim Novák jsme hledali zkušeného brankáře a jsme rádi, že se nám jeho hostování podařilo dotáhnout do konce. Tím ale rozhodně nechci snižovat kvality Kováře. I on je na ligu dobře připraven a může kdykoliv naskočit,“ říká trenér FK Ústí.

Jeho tým je po podzimní části soutěže na posledním místě v tabulce, na záchranu ztrácí v tuto chvíli čtyři body a právě proto potřebuje dobře vkročit do jarní části. Na tiskové konferenci představil klub plán k udržení nejvyšší soutěže. „Na záchranu by mělo stačit vyhrát šest zápasů,“ spočítal Habanec.

Zdali se to jeho týmu podaří se teprve uvidí. První krok už ale Severočeši udělali, když se jim podařilo výrazně posílit kádr. Přišli záložníci Stožický s Lamešičem, brankáři Vorel s Kovářem, obránce Dreksa, útočník Holek a hostování z Teplic prodloužili Veverka s Jindráčkem.

Druhý krok k záchraně mohou Ústečané udělat už v neděli. V cestě jim stojí Olomouc…při

Předpokládaná sestava FK Ústí dle Deníku: Vorel – Polák, Dreksa, Valenta, Dvořák – Doležal, Martykán, Vrtělka, Volek (Jindráček), Stožický – Veverka (Holek).
ZÁJEZDY PRO FANOUŠKY!
Stejně jako na podzim i na zápasy jarní části Gambrinus ligy pořádá FK Ústí nad Labem autobusové zájezdy pro fanoušky.
Na nedělní utkání s Olomoucí je odjezd z parkoviště u zimního stadionu ve 13.45 hodin.
Objednávky míst přijímá paní Zdena Ritschelová na telefonu: 777 829 085 a e-mailu: ritschelova.zdenka@seznam.cz