Branka Janotky ve 32. minutě a o chvíli později vyloučení Stožického. To byly momenty, které lámaly vaz Armě v utkání s olomouckou Sigmou. To vše pak korunoval soupeř dvojicí přesných tref v závěrečné čtvrthodince.

„Čtrnáct dní jsme se na soupeře připravovali a třicet minut to bylo na hřišti vidět. Měli jsme dvě příležitosti, ale splňovali jsme i taktické pokyny. Bohužel přišla už obehraná písnička, že uděláme chybu a soupeř ji využije. To se stalo ve 32. minutě, a pak přišlo vyloučení Stožického a byli jsme prakticky na ručník. Přesto jsme se dostali do několika akcí a Jindráček měl šanci na střelu, ale po druhé brance bylo rozhodnuto,“ řekl po utkání ústecký kouč Svatopluk Habanec.

„Pokud jde o úvodní gól, ten nemohu svalit na stopery. Z devadesáti procent se na inkasované brance podílel Zdeněk Volek, který nabíhajícího hráče tak trochu vypustil a to byla chyba, za kterou jsme pak platili,“ litoval kouč.

Teplická posila Vlastimil Stožický nakonec nastoupil na pravém straně obrany. „Vlasta je výborný fotbalista do mužstva, protože je to velký univerzál. Může hrát pravého beka i na levé straně zálohy. Bylo by pro nás tragické, kdyby musel Michal Doležal hrát na pravém kraji obrany, tudíž zde nastoupil Stožický,“ vysvětlil Habanec.

Jenže Stožický na hřišti dlouho nepobyl. Ve 39. minutě hasil nebezpečí, srazil soupeřova hráče a viděl červenou kartu. „Šultes běžel sám na bránu, snažil jsem se mu vypíchnout míč a trošku jsem ho trefil přes nohy. Byla to zasloužená červená,“ uznal hříšník Vlastimil Stožický, že jeho vyloučení bylo oprávněné. „On si to předkopl a možná, kdybych ho nechal, tak sebral míč gólman. Jenže jsem ho trefil…,“ krčil rameny smolař utkání.

„To byla opravdu krásná premiéra, moc jsem si nekopnul,“ ušklíbl se. „Výsledkově se nám zápas také nepodařil, prohrát 0:3 je docela kruté,“ litoval Stožický.

FK Ústí n. L. - Sigma Olomouc 0:3 (0:1)

Branky: 74. a 78. Martin Doležal, 32. Janotka. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Mencl. ČK: 39. Stožický. ŽK: Jindráček (oba Ústí). Diváci: 1253.

Ústí: Vorel - Stožický, Dreksa, Valenta, Dvořák - Michal Doležal, Martykán (86. Lamešič), Vrtělka, Volek (66. Polák) - Veverka (75. Krbeček), Jindráček. Trenér: Habanec.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Koutný, Škerle, Vepřek - Martin Doležal (86. Navrátil), Rossi, Hořava - Šultes (83. Schulmeister), Ordoš (72. Přikryl), Bajer. Trenér: Psotka.
Posily? Ústí nespasily

VLASTIMIL NOVOTNÝ

Teplice - Občas až brutální chyby obrany, kostrbatá souhra středové formace a bezzubé manévry útočníků, kteří trpěli nedostatkem přihrávek právě ze zálohy. Přesně takový byl obrázek hry ústeckých fotbalistů v premiéře jarní části prvoligové sezony. Ústí podlehlo v teplickém azylu Olomouci 0:3 a nic na výsledku nezměnily ani nové posily.

Do základní sestavy nastoupil exboleslavský brankář Vorel, z Olomouce hostující stoper Dreksa a z Teplic zapůjčený univerzál Stožický, jenž zaskočil na pravém beku. „Všichni tři splnili, co jsme od nich očekávali,“ řekl po utkání 18. kola ústecký trenér Svatopluk Habanec.

Přestože dostal tři góly, tak asi nejvýraznější výkon podal gólman Vorel. Svůj tým ještě několikrát podržel. „Je zkušený, podržel nás,“ prohlásil na jeho adresu kouč.

Dreksa hrál stopera. „Měl ještě potíže s ramenem, ale také on nám na jaře určitě pomůže,“ myslí si Habanec.

Stožický nastoupil netradičně na pravém beku a působil dost nevýrazně, v 39. minutě navíc fauloval unikajícího Šultese a byl vyloučen. „Při tom vyloučení to trošku pokazil, ale naznačil možnosti. Je univerzál, budeme ho potřebovat,“ uvedl kouč.

Poslední nováček, bosenský útočník Lamešič, střídal na pět minut. „Byl nemocný, bude bojovat o místo s Martykánem,“ dodal Habanec.