Trvala jen 39 minut, pak se vyfauloval a musel do sprchy. „To tedy byla premiéra,“ zakabonila se posila z Teplic.

Vlasto, jak se ta situace, po které jste uviděl červenou kartu, seběhla?

Šultes byl v brejku, doběhl jsem ho a ve snaze vypíchnout míč jsem mu brnknul přes nohy, byla to zasloužená červená. Trochu si to předkopl a možná by to gólman sebral, ale prostě jsem ho trefil…

Takhle jste si první zápas za Ústí nepředstavoval, co?

To tedy byla premiéra, jak má být… špatná. Moc jsem si nekopl, určitě jsem si to představoval jinak.
Ústí ale herně vyloženě nezklamalo, i když prohrálo o tři branky…

Výsledkově se nám to nepodařilo, herně to ale nebylo tak špatné. Kluci ve druhé půli mákli i v deseti, ale Olomouc má zkušený mančaft a zasloužené vyhrála. Výsledek 0:3 je docela krutý, ale my jsme nedokázali dát gól.

Jste záložník, přitom jste nastoupil na pravém kraji obrány. Proč?

V průběhu týdne jsme to trošku řešili. Trenér mě dal na beka a já si nemůžu vybírat. Zkoušel jsem to odehrát co nejlíp, ale dostal jsem červenou… to je špatný.

Jak jste se cítil na Stínadlech v jiném dresu než v tom teplickém?

Je to něco jiného. V Teplicích jsem pořád doma a těšil jsem se sem. Ze začátku trošku nervozity bylo, ale pak to opadlo. Jenže se seběhla ta červená karta a už jsem se do toho nemohl dostat.

Vyfasujete stop na jeden zápas, ale v tom příštím proti „svým“ Teplicím byste stejně nehrál, tak vás to zas tolik mrzet nemusí, ne?

Je to tak, ale červenou kartu jsem si do svého rejstříku zapsat nechtěl, protože je to moje první v lize.

Může vás první nepovedený zápas jara poznamenat?

Doma musíme sbírat body a tyhle nám budou chybět. Teď se musíme připravit na Teplice, je to derby a tam se může stát cokoliv. Pak máme doma Slovácko a tam musíme jasně urvat tři body.