Maličký fotbalista se proto přesunul na hostování do Slovanu Varsndorf, a zabydlel se v základní sestavě druholigového nováčka.

„Ze začátku to nebylo moc příjemné, bylo mi to líto. Ale takové věci se ve fotbale stávají. Nyní jsem ve Varnsdorfu a jsem moc rád, že mám šanci hrát pravidelně druhou ligu,“ říká Rudnytskyy, který na ústecký klub rozhodně nezanevřel. „Samozřejmě sleduji, jak Arma válčí v lize. Strašně moc bych jí přál, aby se zachránila a pevně tomu věřím, i když to bude mít velmi těžké. Co se týče hráčů, stále jsem s nimi v kontaktu,“ vypráví.

Z Ústí mu během zimní přestávky žádná nabídka nepřišla. „Nikdo se neozval, ale upřímně jsem ani nečekal, že by si mě Arma stáhla zpět,“ přiznal Rudnytskyy a porovnal zázemí v obou klubech: „Ve Slovanu jsou lepší podmínky. Po zápase nám hned perou dresy a po tréninku máme přímo na stadionu rehabilitace. Je to velký rozdíl,“ přiznal smutnou pravdu.

Změna prostředí Pavlovi prospěla. Na podzim odehrál v dresu Slovanu všech patnáct utkání a vstřelil jednu branku. Trenér Aleš Křeček mu podle jeho slov vyhovuje. „Převládá určitě spokojenost. Samozřejmě je cílem záchrana a věřím, že je v našich silách. Chceme také hrát kvalitní fotbal a potěšit fanoušky. Je dobře pro nás i diváky, že nejsme v lize jen do počtu. Pod trenérem Křečkem hraje dobře celý tým. Praktikuje rychlý a moderní fotbal, který nám vyhovuje. Zimní příprava byla dlouhá a všichni se už těšíme na jarní část. Věřím, že budeme ještě lepší.“

V kádru se navíc setkává se starými známými z působení v Armě. V týmu s ním hraje Radek Porcal a Jiří Pimpara. „Jsem rád, že jsou tady kluci, s kterými jsem hrával v dorostu a následně za FK Ústí. Pro nás to je jedině dobře, že nás tu je víc,“ usmívá se mladík, kterému to v přípravě střílelo. Do sítě SK Hlavice se totiž trefil hned třikrát!