„Každé derby má náboj a tohle snad nebude výjimkou. Takový zápas by si zasloužil desetitisícovou návštěvu, bude to svátek pro celý region,“ nechal se slyšet teplický kouč Jiří Plíšek, jehož tým v minulém kole remizoval v Českých Budějovicích 2:2 a teď ho čeká jarní domácí premiéra.

Napravit dojem z posledního utkání ale chtějí především ústečtí fotbalisté. Ti naposledy podlehli Olomouci 0:3. „Ten zápas jsme nezvládli, takže do utkání s Teplicemi jdeme s jasným cílem neprohrát. Znovu budou rozhodovat chyby a těch se tentokrát musíme vyvarovat a třeba ještě vstřelit nějaký gól,“ má před bitvou jasno kouč FK Ústí Svatopluk Habanec.

Toho ale v poslední době trápí stav ústeckého kádru. „Máme velkou marodku, hrát nebudou dlouhodobě zranění hráči ani Holek se Zachariášem. Prvního trápí poraněné tříslo, druhého zase achilovka. Navíc nám budou chybět vykartovaní Stožický s Jindráčkem. Sestava se tak oproti minulému utkání určitě změní,“ přiznává Habanec.

A jaká cesta povede k úspěchu? „Musíme si dát pozor na jejich ofenzivní sílu a uhlídat především Mareše, Doška, Vachouška, Verbíře a Mahmutoviče,“ dodává kouč.

Předpokládané sestavy:
FK Teplice: Grigar - Vidlička, Siva, Matula, Rosa - Verbíř (Lácha), Čajič, Vachoušek, Mareš - Mahmutovič, Došek.
FK Ústí: Vorel - Polák, Valenta, Dreksa, Dvořák - Doležal, Vrtělka, Martykán, Volek - Krbeček, Veverka.
Absence: Ljevakovič, Zoubele (oba zranění) - Novák, Hyčka, Holek, Zachariáš (všichni zranění), Jindráček (ŽK), Stožický (ČK).
Autobusový zájezd na utkání Gambrinus ligy proti Teplicím, které se na Stínadlech uskuteční v neděli 6. března, pořádá FK Ústí nad Labem. Odjezd z parkoviště u zimního stadionu je v 15.45 hodin. Objednávky míst do autobusů přijímá paní Ritschelová na tel.: 777 829 085 nebo e-mailu: ritschelova.zdenka@seznam.cz.