Celek Neštěmic v posledním kole prohrál 0:1 na půdě Blšan a zaváhání chce odčinit v domácím souboji se Souší. „Hrajeme doma a povinnost nám velí zvítězit. Souš má ale kvalitní tým plný zkušených fotbalistů, hrají za ní bývalí hráči Mostu. Na jaře hráli dva zápasy a vyhráli jak s Blšany, tak v Litoměřicích. Bude to těžký zápas,“ uvědomuje si asistent trenéra Neštěmic Martin Beránek.

Ten bude mít k dispozici téměř kompletní kádr. „Chybět by měl jen Šťástka, který po zranění nastoupil v Blšanech, ale pak dostal horečku a marodil. Ostatní jsou ale připraveni a odhodláni vyhrát. Snad nás přijdou podpořit diváci,“ přeje si Beránek.

Fotbalisté Střekova čekají už dlouhých šest zápasů v krajském přeboru na bodový zisk. Naposledy prohráli v Chomutově 0:1 gólem v 93. minutě. V dnešním souboji s Žatcem už ale chtějí černou sérii prolomit. „Už musíme bodovat. Žatec má sice silné mužstvo a chce hrát o postup, ale v minulém kole doma prohrál, takže to bude hratelný soupeř,“ říká trenér Střekova Petr Čítek.

A jaká je nálada v jeho týmu po šesti porážkách v řadě? „Není úplně ideální, ale zlepšila se po tom, co jsme začali trénovat na našem hřišti na Osadě. Proti Žatci už budeme poprvé hrát tady a kluci se na to těší. Snad to zvládneme,“ přeje si kouč.

Program krajských soutěží fotbalu:

Krajský přebor: Sobota: 10.15: Lovosice – LoKo Chomutov, 16.30: Horní Jiřetín – Litoměřice, Krupka – Štětí, Střekov – Žatec, Bezděkov – Louny, Proboštov – Blšany. Neděle: 16.30: Tatran Kadaň – Modrá, Neštěmice – Souš.

1.A třída – skupina A:
Sobota: 14.00: Pokratice – Modlany, 16.30: Přestanov – Jílové, Šluknov – Mojžíř, Milešov – Rumburk, Roudnice B – Březiny, Soběchleby – České Kopisty, Libouchec – Junior Děčín.

1.B třída – skupina A:
Sobota: 16.30: Union Děčín – Chlumec, Vaňov – Trmice, Benešov – Svádov, Petrovice – Povrly, Velké Březno – Chuderov, Česká Kamenice – Chabařovice (hraje se v Chřibské). Neděle: 15.00: Střekov B – Srbice (hraje se na umělé trávě na Kamenném Vrchu).