Nováček nejvyšší soutěže v nedělním utkání 22. kola slízl od Plzně výprask 0:5, přičemž nebylo daleko od sedmigólového debaklu z podzimu.

Arma tak stále zůstává přikována na posledním místě, zatímco Viktoria má v čela tabulky luxusní osmibodový náskok.

„V týdnu mi jeden kamarád říkal, že s wartburgem se formule 1 jezdit nedá. No, viděli jste to. Takový výprask jsme nečekali, ale body jsme si v podstatě jen přáli,“ komentoval pro agenturu ČTK pozici svého týmu trenér Svatopluk Habanec.

„Zlomily nás góly po individuálních chybách, pak jsme se snažili už neudělat ostudu. Nic to ale nemění na tom, že na tohle kádr nemáme. Před námi jsou teď klíčové zápasy, kde se ukáže, jestli na záchranu vůbec máme,“ dodal.

Plány na senzační úspěch Severočechů vzaly za své už po třech minutách, kdy hosty poslal do vedení Bakoš. Do přestávky stihli Plzeňští zásluhou stejného hráče a Petržely přidat ještě další dvě branky a bylo vymalováno.

Po přestávce byl na teplických Stínadlech k vidění ofenzivní fotbal, ale také festival zahozených šancí. V 70. minutě už Ústečané křičeli gól, když Krbeček uklidil míč do branky, jenže rozhodčí už dříve přerušil hru.

V 82. minutě se počtvrté prosadili hosté poté, co vyšachovali unavenou a otevřenou obranu domácích. Na konci pohledné akce byl Bystroň. Poslední hřebíček do ústecké rakve definitivně přidal v 90. minutě Ďuriš.