Fotbalisté Střekova se týden po senzačním triumfu nad Žatcem představí na půdě lídra tabulky z Loun, hráči Neštěmic cestují do Litoměřic.

Celek z Osady po šesti porážkách v řadě v minulém kole zabral a doma porazil Žatec 2:1. Jenže v neděli (16.30) stojí před partičkou kouče Petra Čítka mnohem větší výzva. Střekov míří na půdu vedoucích Loun. „Chceme navázat na povedený zápas se Žatcem a bodovat. Na podzim jsme se soupeřem uhráli remízu, i když musím přiznat, že jsme se dlouho bránili,“ říká Čítek.

Tomu bude navíc tentokrát chybět Stárek, který se v posledním kole nechal vyloučit. „Zdravotní problémy měli v týdnu i Sedlák s Renem. Sestavu tak budeme stavět na poslední chvíli,“ prozradil kouč Střekova a dodal: „Čeká nás velmi těžký zápas s kvalitním soupeřem, který hraje kombinační fotbal.“

Na těžkého soupeře se pilně připravovali i hráči Neštěmic. Ti se v sobotu od 10.15 hodin představí na hřišti aktuálně čtvrtých Litoměřic.

Hráči Českého lva v posledním kole doma překvapivě jen remizovali 1:1 se Souší a nyní musí zabrat. „Máme před sebou dva zápasy venku a pokud chceme hrát o přední příčky v tabulce, musíme vozit body i z venku. V Litoměřicích musíme bodovat, chceme ale vyhrát,“ prozradil plány Neštěmic asistent trenéra Martin Beránek.

Ten má před duelem problémy se složením sestavy. „Znovu se nám zranil Šťástka a do utkání tak nezasáhne. Navíc máme vykartovaného Růžičku. Musíme se s tím ale nějak vypořádat,“ ví Beránek a na závěr dodává: „Soupeř má kvalitní mančaft, ale to má ve vyrovnané soutěži většina týmů. Kdybychom znovu zaváhali, tak spadneme do spodních pater tabulky a to si při našich ambicích nemůžeme dovolit.“