Po porážce 0:2 to tak vypadá, že je jejich účinkování v první lize sečteno. Nováček nejvyšší soutěže, který nedokázal skórovat už 345 minut, má sedm kol před koncem sezony už sedmibodovou ztrátu na příčku zajišťující záchranu.

Arma v nedělním utkání 23. kola na jihu Čech zahodila během úvodních sedmi minut dvě gólovky, pak se ze hřiště vytratila.

Ve 26. minutě přišel pro hosty tresty, když Nitrianský za vápnem napálil odražený míč do sítě a bylo to 1:0. Utkání zlomil gólový moment těsně před přestávkou, kdy Ondrášek vystřelil Dynamu dvoubrankový náskok.

Ve druhé půli pokračovala ústecká mizérie a Jihočeši tak v poklidu dokráčeli k prvnímu vítězství od října loňského roku.

Dynamo České Budějovice - Ústí nad Labem 2:0 (2:0)

Branky: 26. Nitrianský, 45. Ondrášek. Rozhodčí: Adam - Handlíř, Szarowski. ŽK: Ondrášek - Dreksa, Stožický, Vrtělka. Diváci: 2330.

Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Lenygel, Žižka, Vulin - Nitrianský, Benát (86. Černák), Čirkin, Mezlík (76. Otepka) - Stráský (20. Hudson), Ondrášek. Trenér: Šilhavý.

Ústí n. L.: Vorel - Dreksa, Polák (23. Doležal), Valenta, Dvořák - Jindráček, Vrtělka, Martykán, Stožický - Krbeček (82. Volek), Veverka (65. Holek). Trenér: Habanec.