Bez bázně a hany vstoupili do utkání domácí fotbalisté a jejich snaha našla gólovou odezvu. „Začali jsme dobře, za dvacet minut jsme vedli dva nula, ale už po několikáté jsme si nechali snížit. Od té doby se nám hra zhroutila,“ bědoval po utkání trenér Mojžíře Pavel Pirot.

Nadšený z prvního poločasu nebyl ani hostující kormidelník Vincenc Jirkovský, který snažení svých hochů přirovnal k přátelskému utkání. „Bylo to ospalé, nemohli jsme se dostat do tempa, zlobil nás Pavlík. Soupeř ještě nastřelil břevno, nám se podařilo před odchodem do kabin snížit.“

Po přestávce domácí Mojžíř zapomněl v kabině fotbalový um a nasazení. „Byla to katastrofa, ve všem jsme zaostávali. Chtěli jsme, ale nemělo to šťávu, všude jsme byli pozdě. Mrzí mě to i kvůli divákům, kterých přišlo hodně,“ prohlásil domácí kouč.

Přestanov prožil znovuzrození a jeho výkon šel strmě vzhůru, vyrovnávací branku obstaral z penalty Dohnal.

„Zlepšili jsme pohyb a důraz. Nechtěli jsme prodat kůži lacino, což se nám podařilo, remíza je zasloužená. Trošku nás zabrzdilo přísné vyloučení Charváta, tím se dostal Mojžíř na koně. I v deseti jsme měli dva rychlé protiútoky, které jsme ale nevyřešili správně,“ shrnul dění Jirkovský.

Žádné výmluvy nehledal po nepříliš vydařeném výkonu domácí trenér. „Musíme si o tom promluvit, na penaltu se nevymlouváme, měli jsme šance na vítězství. Už teď jsme chtěli získat tři body, v příštím kole v Jílovém musíme určitě zabrat,“ burcuje kouč Pavel Pirot.

Mojžíř – Přestanov 2:2 (2:1). Branky: Pavlík, Tichovský – Rod, Dohnal (z PK). Rozhodčí: Zvonař. ŽK: 0:2. ČK: Charvát (Přestanov). Diváci: 250.

Mojžíř
: Šindelář – Valenta, Učeň, Neuman, Vobecký – Zabloudil (78. Suchánek), Sikora, Růžek (63. Fiala), Pavlík – Vitásek, Tichovský.

Přestanov
: Krýsl – Šittler, Dohnal, Pozníček, Týce – Rod (80. Vlásek), Friedl, Tvrdík, Charvát – Krušina, Voráček.