„Začali jsme za silného deště a po první čtvrthodince musel rozhodčí zápas na patnáct minut přerušit pro bouřku,“ vrací se k netradičnímu zahájení utkání asistent trenéra Martin Beránek.


„Domácí mají v týmu vysoké hráče, přesto jim těžký terén nevadil, posílali míče za naši obranu a převahu jim umožnili i naši hráči nepřesnou rozehrávkou. Do první šance se dostal Bezděkov po dlouhém míči, který hlavičkoval Čížek, ale Strachoň si v brance poradil. Pak se však situace opakovala, Čížek prodloužil míč do vápna a Matoušek hlavou otevřel skóre,“ popsal gól Beránek.


„Po domluvě v kabině, kterou si hráči vzali k srdci, se ve druhé půli hrálo podle našich not. Přitlačili jsme soupeře, který celý celý druhý poločas pouze bránil. V 63. minutě si Stehlík naběhl na Krokův centr, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. O chvíli později napřáhl Valenta a domácí gólman se hodně zapotil, aby vytáhl míč přes břevno,“ prozradil asistent trenéra Českého lva.


Největší šance Neštěmic přišla v 85. minutě. „To už jsme hráli jen na tři obránce, Soukup se vysunul do útoku a po centru Fouska se dostal k míči, ale ze šesti metrů netrefil branku. Sahali jsme po bodu, hráli vabank, ale domácí se těsně před koncem, z prakticky jediného útoku, dostali do přečíslení a výhru potvrdili,“ říká Martin Beránek.


Fotbalisté Českého lva se tak první výhry na hřišti soupeře v soutěžním ročníku nedočkali. „Zase jsme nevyhráli venku, což nás samozřejmě moc mrzí. Soupeř byl hratelný, o to více ztráta mrzí. Navíc jsme předtím nastříleli pět branek Krupce v pohárovém střetnutí a následně s Tatranem Kadaň v boji o mistrovské body,“ mrzí neštěmického asistenta.


Po sobotním duelu na hřišti Bezděkova čeká na Neštěmice v dalším pokračování krajského přeboru derby, když doma přivítají celek Střekova. „Se Střekovem to vždy bývají těžké souboje. Navíc v tabulce je vyrovnaná situace, na Střekov se dotahují soupeři, a tak přijede s touhou bodovat. Hrajeme však doma a chceme vyhrát,“ dodává na závěr asistent trenéra Martin Beránek.Bezděkov – Neštěmice 2:0 (1:0). Branky: Matoušek, Adelt. Rozhodčí: Živnůstka. ŽK: 1:2. Diváci: 70.
Neštěmice: Strachoň – Fousek, Novák, Soukup, Žid – Stehlík (70. Janda), Valenta, Krok, Holly – Bartoš, Růžička.