V sobotu je na programu okresní derby, když v 17 hodin přivítají hráči Neštěmic celek Střekova. Ten na podzim svého soupeře porazil na domácím hřišti 3:1.

Fotbalisté Osady se vzhledem k výsledkům v jarní části soutěže, kdy zatím získali pouhé tři body, dostali do těžké situace. Na kontě mají 20 bodů, Modrá na ně ztrácí pouze dva body a poslední je Proboštov, který přivítá Střekov v dalším kole soutěže. Ten nasbíral pouze 15 bodů.

Vážnost situace si uvědomuje i střekovský trenér Petr Čítek. „Samozřejmě bychom potřebovali bodovat, naše situace není nejrůžovější. Na podzim jsme Střekov doma porazili, tudíž bychom potřebovali, aby se hrálo na našem hřišti. Neštěmicím se venku příliš nedaří,“ říká Petr Čítek, který by měl mít k dispozici kompletní kádr.

„Král, který nedohrál poslední zápas, už trénuje. A stejně tak i Bednář. Oba soupeři se výborně znají, já osobně jsem toho s Tomášem Novákem, který vede Neštěmice, zažil hodně. Bude to však derby a to bývá vypjaté.“

Fotbalisté Českého lva před týdnem prohráli na hřišti Bezděkova 0:2. „Opět se nám nepodařilo zvítězit venku, ale nyní hrajeme doma, kde se nám daří a chceme získat tři body,“ říká odhodlaně asistent trenéra Neštěmic Martin Beránek a dodává:

„Na Střekově jsme dostali branky po standardních situacích. Víme, že soupeř hází dlouhé auty, tudíž se na tuto variantu připravíme. V následujících zápasech protočíme hráče. Ti budou muset ukázat, že na to mají a s některými se možná rozloučíme. Ale v derby musíme vyhrát, chceme do horní poloviny tabulky.“

Zápasy celků z Ústecka:

Krajský přebor: Sobota: 17.00: Neštěmice – Střekov.

1.A třída: Sobota: 17.00: Libouchec – Milešov, České Kopisty – Přestanov, Modlany – Mojžíř.1.B třída: Sobota: 10.45: Chuderov – Union Děčín.

14.30: Chlumec – Petrovice. 16.00: Chabařovice – Vaňov, Svádov – Srbice. 17.00: Povrly – Trmice, Velké Březno – Benešov, Česká Kamenice – Střekov B (v Chřibské).