Naděje umírá poslední, tím už se nějaký ten pátek chlácholí fotbalisté Ústí. Stále jsou poslední. Teď ale přichází soudný den! Pokud Severočeši chtějí i nadále živit naději na záchranu v nejvyšší soutěži, musejí v neděli porazit sestupem ohroženou Příbram. V opačném případě jsou dny Army mezi tuzemskou elitou tři kola před koncem téměř jistě sečteny. „Bude to boj na život a na smrt,“ předeslal ústecký trenér Svatopluk Habanec.

Ústí ztrácí na Příbram, která stráží první nesestupovou pozici, čtyři body a proto si nemůže dovolit nevyhrát. Tady není co řešit! Navíc jestliže Arma v bitvě o všechno obstojí, nejen že se udrží při životě, může i po dlouhých měsících opustit dno tabulky. To by však předposlední Brno muselo v sobotu prohrát na Slovácku. „Mermomocí chceme Příbram porazit a ještě pozlobit a zamotat souboj o záchranu,“ burcuje Habanec. „Jak na to, to si necháme pro sebe. Víme, že Příbram odehrála slušné a vyrovnané zápasy. Je srovnatelná s námi.“

Klub z města na Labi ve čtvrtek nedostal profesionální licenci na příští sezonu. Verdikt komise prý Habancovy hráče nerozhodí. „Jsme zvyklí hrát o záchranu nebo o sestup, všichni nás vždy pasují do negativní role a tohle nás nemůže dostat do kolen,“ zachovává klid ústecký trenér. „Je to nepříjemné, ale není to naše práce, ta je na hřišti.“

Fotbalisté Teplic už nemohou bojovat o pohárové příčky, nepovedený ročník však chtějí důstojně dohrát a ještě alespoň párkrát udělat radost trenérovi Jiřímu Plíškovi, který klub po sezoně opouští. Severočeši už přes měsíc čekají na výhru a během té doby schytali i debakl v Liberci 2:6 a vypadli z českého poháru. V posledním kole však předvedli dobrý výkon proti Spartě (2:2) a na něj chtějí v neděli navázat na hřišti překvapivě tabulkového souseda z Hradce Králové, na kterého jim chybí bod.

„Chceme nějaké body z venku. Je potřeba říct, že Hradec nyní hraje ve velké pohodě. Jejich tým je dlouho pohromadě, ale my se chceme v tomhle zápase dostat před ně,“ zavelel do útoku na klubovém webu Plíšek, jehož tým stále deptají zranění.

Na tréninku má k dispozici jen okolo čtrnácti hráčů. „Zdravotní stav se nijak výrazně nezlepšuje, je to podobné jako se Spartou, navíc tam jsou nějaké nové šrámy z tohoto zápasu.“ Oba nedělní zápasy Severočechů v rámci 27. kola mají shodný čas výkopu: netradičně už ve 14 hodin.