Roční epizoda FK Ústí nad Labem se nezadržitelně blíží ke konci, měla jepičí život. Ústecká parta v „bitvě poslední naděje“ podlehla v 27. kole nejvyšší soutěže Příbrami 0:3.

Příbram nyní drží čtrnáctou, tedy poslední nesestupovou příčku. K dobru má sedm bodů a lepší vzájemnou bilanci. Ve hře je 9 bodů.

„Já rozhodně nebudu ten, kdo bude mluvit o nějakých pádech nebo koncích. Dokud je šance, bojovat budeme. S Brnem máme lepší bilanci, nikdo neví, jak to bude se Slavií a její licencí. Na druhou stranu umíme počítat všichni,“ řekl 33letý ústecký stoper Michal Valenta, bojovník a srdcař, jenž odehrál zápas se zlomeným prstem na noze.

Ústečtí sehráli další smolný zápas. V první půli nepřetavili v gól obrovské šance Krbeček, Jindráček ani Lamešič. Hosté v její závěru využili dva ojedinělé kontry a během pěti minut po trefách Wágnera a Koukala rozhodli.

„Je to jako kolovrátek, opět jsme nedali tutovky, velké šance, a pak dostali góly. Jsem opravdu velice zklamaný. Někteří hráči nepodali výkon s ligovými parametry. V poločase jsem v kabině udělal velké haló, ale ani to nám nepomohlo. Druhý poločas byl z naší strany ještě horší. Je mi strašně líto, že jsme si ukrojili poslední reálnou šanci, jak ligu sportovní cestou zachránit,“ řekl na tiskové konferenci očividně smutný Svatopluk Habanec, trenér FK Ústí nad Labem.

Nálada v útrobách stadionu byla na bodu mrazu.

Ústecký fotbal čeká bolestný pád. Půl století čekal na loňský slavný postup mezi elitu, ale nyní je téměř jisté, že se z výsluní bude rychle pakovat. „Jaká je podle mě šance na udržení ligy? Asi tak jedno procento. A možná ani to ne,“ dodal Habanec s tím, že nyní nikdo neví, kde klub skončí, co bude hrát.

V ostrém kontrastu vyčnívala příbramská euforie. Hostující hráči ječeli nadšením, rychle naskákali do autobusu a rozesmátí opustili Stínadla. „Každý ví, o co šlo. Pokud jsme chtěli žít v naději, museli jsme uspět,“ řekl příbramský kouč František Kopač.

FK Ústí nad Labem - 1. FK Příbram 0:3 (0:2)

Branky: 40. Wágner, 44. Koukal, 90.+3 Papšys. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Štěrba. ŽK: Vrtělka - Plašil, Tarczal, Papšys. Diváci: 458.

Ústí n.L.: Vorel - Stožický, Džuban, Valenta (63. Veverka), Dvořák - Doležal (46. Volek), Zachariáš (17. Lamešič), Vrtělka, Jindráček - Martykán - Krbeček. Trenér: Habanec.

Příbram: Hruška - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Divíšek - Klesa, P. Pilík (81. T. Pilík), Tarczal, Pleško - Koukal (71. Papšys), Wágner (86. Huňa). Trenér: Kopač.

Habanec: Teď se ctí dohrát první ligu

Trenér ústeckých fotbalistů Svatopluk Habanec nováčka první ligy k záchraně podle všeho nedovede. Jeho svěřenci se snaží produkovat ofenzivní hru, avšak body jim v boji o udržení chybějí. „Jsem plný emocí, nechci dělat unáhlené závěry, ale liga je pro nás asi už ztracená,“ řekl Habanec.

Co bude s klubem dál?

Nikdo neví, co bude v létě. Můžeme hrát první, druhou i třetí ligu. Donesly se ke mně zprávy, že se má bourat tribuna, že se věci kolem rekonstrukce stadionu pohnuly a že vedení klubu bude mít v úterý jednání se svazem. Snad dostaneme výjimku a licenci alespoň pro druhou ligu. Zatím však FK Ústí licenci nemá. Ještě to není definitivní, odvolali jsme se. Nejistota je pro hráče nepříjemná.

Co bude s vámi?

Teď to neřeším, musíme důstojně dohrát ligu. Nasbírat další body a alespoň vylepšit pohled na tabulku. Končí trenéři v Teplicích i Boleslavi. Vím, mám přehled, ale s nikým nejednám. Nikdo mě nekontaktoval.