Ústecký fotbal je na dobré cestě získat profesionální licenci, která je nutná pro účinkování v první či druhé lize. Po včerejším tříhodinovém jednání představitelů města, kraje, fotbalového svazu (ČMFS) a FK Ústí nad Labem to řekl člen představenstva momentálně posledního klubu první ligy Jiří Dušek.

„Z jednání mám dobrý pocit. Představitelům ČMFS jsme předložili stavební povolení, projekt a jasně deklarovali vůli z radnice se do rekonstrukce stadionu pustit. Jakmile dostaneme ze svazu písemně, že nám licence pro příští sezonu nebyla udělena, ihned se odvoláme. Věřím, že ji získáme zpět a minimálně druhá liga se v Ústí bude v nové sezoně hrát,“ řekl přímo ze schůzky na Větruši Dušek.

Rozhodne se do konce května

Schůzky se zúčastnil ústecký primátor Vít Mandík, zástupce kraje Arno Fišera a delegaci fotbalového svazu tvořil triumvirát Rajchl, Lubas, Voženílek. Posledně jmenovaný za komisi pro stadiony.

„Pro schválení licence musíme splnit osm hlavních podmínek, v sedmi případech nemáme problém. Jen zmiňovaný stadion zatím nesplňuje kritéria. Věřím, že jsme zástupce svazu přesvědčili. Záležet nyní bude i na vyjádření ligového shromáždění. Nakolik procent licenci získáme, nedokáži říct. Do konce května se rozhodne. Věřím, že to dobře dopadne,“ dodal Dušek.