Ústí podlehlo v 27. kole nejvyšší soutěže v teplickém azylu Příbrami 0:3 a pád z fotbalového výsluní se opět výrazně přiblížil.

„V tuhle chvíli je těžké něco říkat, ve hře je ještě devět bodů. Zápas proti Příbrami se nám vyloženě nepovedl… Věřili jsme si, že na ně máme, ale bohužel jsme to na hřišti nedokázali,“ řekl 33letý bývalý hráč Bohemians či Teplic.

Ano, ve hře je devět bodů, ale vy ztrácíte na Příbram už sedm. Když vezmeme v potaz horší vzájemný zápas, tak dokonce osm. Je šance na záchranu podle vás ještě reálná?

Nikdo neví, jak to dopadne se Slavií a její licencí, potíže mohou nastat i v jiných klubech. S Brnem máme lepší vzájemné zápasy.

Takže stále ještě věříte?

Já nebudu říkat, že je konec, že jsme tam. Ve hře je devět bodů a zázraky se dějí všude. Proč by se nemohl stát tady?

Na závěr ligy vás čekají silní soupeři - Baník Ostrava, Sparta Praha, Mladá Boleslav. Najdete ještě sílu a potřebnou motivaci?

Teď už hrajeme každý o své živobytí, o to, aby se liga důstojně dohrála. Co bude dál, to se uvidí.

Ústecká situace mohla být podstatně lepší, první poločas nedělní bitvy proti Příbrami jste až do 40, minuty měli pod kontrolou.

Celou sezonu nás sráží, že nedokážeme využít šance a dát góly. Také proti Příbrami jsme měli tři příležitosti, ale nevyužili je. Pak se soupeř dostane za půlku, dá gól, druhý… To je těžký. Pět minut rozhodlo celé utkání.

To vás do druhé půle poznamenalo…

Na psychiku to bylo náročné a každý hráč ji má jinou. Těsně před přestávkou jsme dostali ze dvou šancí dva góly. To jsme měli v hlavách. Nejde na to nemyslet.

Příbram přitom žádný extra výkon nepředvedla, souhlasíte?

Dneska nás porazili, nechci hodnotit někoho jiného… Lidi, kteří tady byli, tak si udělají obrázek sami.