Tentokrát jsou jejich osudy rozdílné, zatímco hráči z Osady se představí na domácím pažitu, kde přivítají Proboštov, celek Českého lva vyrazím prolomit venkovní prokletí na půdu Lovosic.

„Cíl je konečně zvítězit na venkovním hřišti. Na první výhru na půdě soupeře čekáme celou sezonu a já pevně věřím, že už se nám to tentokrát povede,“ říká před sobotním duelem odhodlaně neštěmický asistent trenéra Martin Beránek.

Na hráče Českého lva ale nečeká žádná procházka růžovým sadem. Do cesty se jim totiž postaví aktuálně třináctý celek tabulky z Lovosic, který potřebuje bodovat. „Na podzim jsme soupeře porazili 2:0 a jeho hráči se poté cítili ukřivdění. Máme zprávy, že nás u nich čeká hodně horká půda, chtějí nám to vrátit,“ prozrazuje Beránek.

Výhodou jeho týmu by mohla být slaboučká forma Lovosic v posledních duelech. „Na podzim hrály velmi dobrý fotbal, na jaře se jim ale nedaří. Co se týče herních dovedností, jsou Lovosice týmem, který spoléhá na kolektivní pojetí a bojovnost,“ říká asistent kouče Neštěmic.

Ten bude mít navíc starosti se složením sestavy, mimo dlouhodobě zraněných Šťástky s Hůlou bude hostům chybět i stoper Soukup. „Má studijní povinnosti,“ vysvětluje Beránek nečekanou absenci a na závěr dodává: „Věřím, že utkání zvládneme. Jsme dobře připraveni a ve středu jsme si zastříleli v poháru, když jsme soupeři nastříleli pět branek. Snad to našim útočníkům vydrží,“ přeje si.

Na domácím hřišti se tentokrát představí fotbalisté Střekova, kteří v sobotu od 17 hodin změří síly s posledním celkem tabulky z Proboštova. A v boji o záchranu v krajském přeboru potřebují nutně zvítězit. „Musíme hrát ještě lépe než před týdnem v Neštěmicích, povinnost nám velí doma zvítězit a pokusit se dotáhnout se na soupeře, kteří jsou v tabulce před námi,“ říká trenér Střekova Petr Čítek.

Jeho tým na podzim v Proboštově podlehl 1:2. „Tehdy jsme ale dva týdny hráli jako v Anglii, kdy jsme měli na programu dohrávky a tým byl hodně unavený. Nehráli jsme tam špatně, ale chyběly nám síly a rozhodující branku jsme dostali v posledních deseti minutách,“ vypráví kormidelník Střekova.

Hráči z Osady tak mají soupeři co vracet. „Musíme za každou cenu vyhrát,“ má jasno Čítek, který má ale starosti se sestavou. Kromě dlouhodobě zraněných Rohlíka s Lencem budou možná chybět i další hráči. „Určitě nebude Venca Novotný a Stárek onemocněl chřipkou. Sestavu tak budeme lepit až na poslední chvíli před zápasem,“ dodává kouč Střekova.

Zápasy celků z Ústecka:

Krajský přebor: Sobota:
10.15: Lovosice – Neštěmice, 17.00: Střekov – Proboštov.

1.A třída: Sobota:
17.00: Mojžíř – České Kopisty, Přestanov – Junior Děčín, Šluknov – Libouchec.

1.B třída: Sobota:
10.30: Trmice – Chuderov, 16.00: Svádov – Chlumec, 17.00: Vaňov – Česká Kamenice, Srbice – Povrly, Union Děčín – Chabařovice, Benešov – Petrovice. Neděle: 17.00: Střekov B – Velké Březno.