„Jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce, ale tak jednoznačné, jak ukazuje výsledek, to nebylo. Soupeř bojoval a kousal,“ přiznal sportovně po utkání sekretář týmu Josef Kolankiewicz.

Hráčům Mojžíře se tentokrát podařil vstup do utkání a po čtvrthodině hry už vedli o dvě branky. „Ve 13. minutě nejprve zakončil hlavičkou po skrumáži pod břevno Tichovský a o minutu později se hlavou prosadil i druhý útočník Vitásek,“ popsal úvodní trefy sekretář domácích.

V době, kdy Mojžíř vedl o dvě branky, se zdálo, že má hru plně pod kontrolou. „Vytvořili jsme si i další šance, selhali jsme ale v koncovce a ve 40. minutě přišel trest. Hostující dvojice Satran – Teufel unikla do rychlého brejku a druhý jmenovaný nechytatelnou ranou pod břevno snížil na 1:2,“ mrzelo trochu Kolankiewicze.

Ve druhém poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. „V koncovce byli ale hosté žalostní. Nám se naštěstí v 71. minutě podařilo vstřelit třetí gól, když Pavlík z levé strany našel centrem Tichovského a ten poslal hlavou míč do protipohybu gólmana,“ vypráví sekretář Mojžíře.

O šest minut později byla zkáza hostů definitivně dokonána. „Odražený míč se dostal k obránci Valentovi a ten přízemní ranou z 25 metrů propálil všechno, co mu stálo v cestě,“ popisuje sekretář Mojžíře čtvrtý gól domácího týmu.

Ani po této trefě se však hosté nepoložili. „V závěru měli ještě dvě šance. První lapil Bičiště a poté míč skončil dokonce na břevnu,“ dodává k utkání Kolankiewicz.

Mojžíř – České Kopisty 4:1 (2:1). Branky: Tichovský 2, Vitásek, Valenta – Teufel. Rozhodčí: Mareš. ŽK: 0:1. Diváci: 200.

Mojžíř: Bičiště – Valenta, Vobecký, Učeň, Neuman – Zabloudil, Růžek, Fiala, Pavlík (74. Valta) – Tichovský (80. Suchánek), Vitásek.