Hráči Army sice vydřeli v záchranářské misi bod na Bazalech, kde s Ostravou remizovali 3:3, ten jim ale k udržení v soutěži stačit nebude. „Mrzí mě, že jsme naše setrvání v lize ještě alespoň o rok neprodloužili,“ nechal se slyšet kapitán týmu Lukáš Dvořák.

Po remíze na Bazalech je již jisté, že ligu opustíte. Jak moc to mrzí?

Mrzí to hodně, ale prohráli jsme si to už v zápasech v Hradci či doma s Českými Budějovicemi. Nezvládali jsme duely s týmy, se kterými jsme měli bojovat o záchranu a to nás položilo. S týmy, se kterými hrajete o záchranu potřebujete bodovat a to se nám ve větší míře nedařilo.

Navíc jste na podzim předváděli až naivně útočný fotbal…

Dostávali jsme strašně laciné góly, celé mužstvo hrálo naivně v obraně. Navíc jsme nedávali branky a tom fotbal prostě je.

Který zápas byl z vašeho pohledu nejlepší a který naopak nejhorší?

Nejlepší byl určitě zápas s Jabloncem, který jsme na jaře porazili 2:1. Nejhorší byl asi zápas s Příbramí, ten jsme vůbec nezvládli.

Do konce sezony vám zbývá odehrát dvě utkání, se Spartou a Mladou Boleslaví. S jakým cílem do těchto zápasů půjdete?

Se stejným, jako do Ostravy. Nemáme už vůbec co ztratit a chceme si ty zápasy hlavně užít. Doufám, že Sparta nastoupí v nejsilnější sestavě, protože to pro nás všechny může být poslední zápas proti ní. Jdeme si to hlavně užít.

A třeba i Sparťanům pokazit radost ze zisku titulu…

To můžeme, ale nesmíme do toho jít jako do zápasu s Příbramí nebo dostaneme pět gólů. Sparta má natolik zkušené mužstvo, že si to asi pohlídá, ale samozřejmě se budeme snažit jim to ztížit.

Vraťme se k utkání v Ostravě. Prohrávali jste už 1:3. Co nastartovalo vaší stíhací jízdu za vyrovnáním?

Za stavu 1:3, když hrajete venku a navíc v Ostravě, si říkáte, že hlavně nesmíte dostat velký výprask. Hráči Ostravy ale ve druhé půli přestali běhat, nehráli tak aktivně a my jsme díky tomu snížili na 2:3. To nás nakoplo, neměli jsme co ztratit. Nakonec se nám podařilo vyrovnat.

Důležitou branku na 2:3 jste vstřelil vy. Můžete ten okamžik popsat?

Přihrál jsem míč Zdeňkovi Volkovi doleva a nabíhal jsem si dopředu na narážečku. On dal ale centr, přenesl hru na druhou stranu na Doležala, který centroval před bránu. Tam se to nějak vykulilo, Krbec (Tomáš Krbeček – pozn. autora) to netrefil, propadlo to až ke mně na zadní tyč a já už zakončoval v podstatě do prázdné branky.

Takže jste se dočkal vůbec první ligové branky, že?

Přesně tak. Jsem za ten gól moc rád, splnil jsem si další své přání, další metu.

Prozradíte, kolik vás první ligová trefa bude stát do klubové kasy?

Máme na to ceník, bude mě to stát patnáct stovek. Není to tak hrozné, dám to rád.

Nyní budete asi bedlivě sledovat, jak se vyvine situace ohledně výstavby nové tribuny, abyste mohli v příštím roce hrát alespoň druhou ligu…

Přesně tak. Teď se rozhodne o naší další fotbalové budoucnosti. Na druhou ligu máme ještě smlouvy, ale kdyby se spadlo až do třetí ligy, tak se nám ty smlouvy zruší a nikdo neví, co by s námi bylo.

To si ale asi nepřipouštíte, že?

Zatím ne. Doufám, že se pro druhou ligu udělá maximum. Kdyby fotbal v Ústí skončil, byla by to velká škoda.