„Po dlouhé době jsme předvedli parádní výkon. S výsledkem jsem spokojený,“ nechal se slyšet sekretář Svádova Jan Kolman.

Jeho svěřenci vlétli do zápasu jako utržení ze řetězu a už po deseti minutách vedli 3:0. „Začátek utkání jsme totálně nezvládli. Přístup hráčů byl naprosto tragický,“ rozčiloval se trenér Chlumce Milan Česlák.

Ani vedení o tři branky ale domácím hráčům nestačilo. Po další čtvrthodině hry bylo vyrovnáno. „Hrálo se nahoru, dolů. Oba celky využily snad všechny své šance,“ prozradil Kolman.

Ještě do přestávky se ale skóre měnilo znovu, když Svádovští využili chyby hostů a šli znovu do vedení. „Udělali jsme osudovou chybu uprostřed hřiště a soupeř šel do přečíslení dva na jednoho. Přihrávka domácích šla ale do jasného ofsajdu, který rozhodčí neviděli, a tak jsme po první půli prohrávali 3:4,“ vypráví Česlák.

Jeho tým se dokonce ještě dočkal vyrovnání. „Jenže rozhodčí údajně viděli ofsajd, takže nám branku na 4:4 neuznali,“ mrzelo kouče Chlumce.

Ve druhé půli už bylo na hřišti jen jedno družstvo. Domácí Svádov dvěma brankami rozhodl o konečné výhře 6:3. „Druhý poločas jsme totálně nezvládli. A to ještě náš brankář chytil pět až šest stoprocentních šancí soupeře. Kdybychom v utkání dostali deset gólů, tak by se nikdo nemohl divit,“ řekl rozčarovaný Česlák.

„Ve druhé půli už jsme byli jasně lepší,“ přiznal Kolman a společně se svými hráči se mohl radovat z výhry, která jeho tým posunula v tabulce právě před Chlumec.

„Předvedli jsme nejhorší výkon v jarní části soutěže. Náš výkon byl katastrofální, kluci mě zklamali. S takovým přístupem budeme mít ještě se záchranou problémy, protože celky ze spodku tabulky se na nás rychle dotahují. V posledních dvou zápasech jsme ztratili pět bodů,“ dodal rozladěný Česlák.

Svádov – Chlumec 6:3 (4:3). Branky: Havel 3, Urbánek, Blaško, Turek z PK – Peteřík, Semenský z PK, Vyšata. Rozhodčí: Topinka. ŽK: 4:3. Diváci: 30.
Svádov: Pozděna (46. Paseka) – Novák (17. Bláha), Nesvadba, Urbánek, Beneš – Vodehnal, Machač, Janouš, Havel – Turek, Blaško (80. Dvořák).
Chlumec: R. Veselý – D. Škultéty, Herzina, Šimák, Durlin – Peteřík, Semenský, M. Škultéty, L. Mach (70. J. Mach) – Česlák (80. Jakubec), Vyšata.