FOTOGALERIE: Ústí se rozloučilo s ligou

Mladá Boleslav - Mladoboleslavští fotbalisté navázali výhrou 2:0 nad Ústí nad Labem na středeční vítězství v Ondrášovka cupu a v posledním ligovém kole výrazně vylepšili i obraz celé jarní sezony.

29.5.2011

Fotbalisté Ústí se rozloučili s ligou porážkou.Foto: DENÍK/Slávek Růta

Pro hosty to bylo loučení s nejvyšší soutěží, ligu opouští po jednoročním působení mezi elitou. Boleslav skončila pátá.

Ještě před zápasem se rozloučil přebráním medaile za zisk pohárového šampiona dřívější trenér Karel Stanner, ale také jeho dočasného nástupce Ladislava Mináře čekal poslední zápas v roli hlavního kouče. Největším adeptem na uvolněný post je totiž Miroslav Koubek, který na začátku letošní sezony skončil v Ostravě.

Pokud utkání Koubek sledoval, musel mít ze hry svých budoucích svěřenců radost. Ani oslavy z pohárového vítězství domácí mužstvo nerozhodily a od první minuty vydatně ostřelovalo branku sestupujícího Ústí. Už ve druhé minutě spálil obrovskou šanci Řezníček, ve 24. minutě jej napodobil Chramosta a do třetice znovu Řezníček ještě před poločasem nastřelil břevno. Hosté příliš nezlobili, pouze Stožického ránu musel likvidovat brankář Miller.

Středočeský klub si špatnou finální fázi vynahradil po pauze, přestože první šanci dostat se do vedení měli hosté. Ovšem Holkova hlavička skončila na rukavicích brankáře Millera.

To už byl na hřišti střídající Kulič, který opět potvrdil svoji důležitost pro tým v 61. minutě, kdy vrátil do sítě odražený míč a nasměroval svoje barvy k jisté výhře. Tu potvrdil v 74. po ideálním uvolnění od Řezníčka francouzský fotbalista Mendy. Ten už ale v předstihu oznámil, že dnes hraje v Mladé Boleslavi naposledy.

Boleslavský kouč Ladislav Minář byl především rád, že v jednom týdnu jeho svěřenci zvládli bez potíží dva důležité zápasy. I ten dnešní totiž prý Středočeši brali hodně vážně.

"Jsem rád, že jsme utkání zvládli po středečním pohárovém finále, které nás stálo hodně sil a následující oslavy se také podepsaly na začátku dnešního utkání. O poločase jsem musel být hodně zlý, protože hře chyběla kvalita. Proto jsem nakonec rád, že jsme vyhráli, i když čekání na gól bylo zbytečně dlouhé," uvedl Minář, podle kterého konečné páté místo v lize není úspěchem. "Optimální by bylo alespoň čtvrté místo," hodnotil sezonu Minář.

Hostující Svatopluk Habanec se loučil za tým s ligou. "Bohužel to, co nás trápilo celý ročník, se projevilo i v posledním zápase: neproměnili jsme tři, čtyři šance a přestože jsme šedesát minut byli vyrovnaným partnerem, přišla porážka. Poslední utkání v nejvyšší soutěži jsme si ale přesto užili a hráli většinou uvolněně," hodnotil utkání Habanec. Ten připustil, že úspěch pro jeho klubu byla už jen účast v české nejvyšší soutěži.

Mladá Boleslav - Ústí nad Labem 2:0 (0:0)

Branky: 61. Kulič, 74. Mendy. Rozhodčí: Damková - Ubias, Moláček. Bez ŽK. Diváci: 2214.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Rolko, Johana, Šírl - Mendy (79. Ščuk), Procházka, Dimutsos (59. Dudka), Táborský - Řezníček, Chramosta (46. Kulič). Trenér: Minář.

Ústí: Novák - Holek (60. Volek), Valenta (85. Zachariáš), Polák (46. Džuban), Dvořák - Stožický, Hyčka, Vrtělka, Lamešič - Jindráček, Krbeček. Trenér: Habanec.

Autor: Pavel Mikeš