Jen pět minut stačilo a v Povrlech se poprvé křičelo gól. „To nás uklidnilo, soupeř se sice snažil, ale ke střídání měli jen jednoho hráče a nejsou v dobrém psychickém rozpoložení,“ prozradil kouč Povrlů Karel Jozífek.

Úvodní trefa byla jen první vlaštovkou, do poločasu přidali domácí ještě dvě a bylo jasno. „Bylo vidět, že je soupeř úplně jinde, přehrával nás především pohybem. U nás chybí fyzická kondice a mladý tým to nezvládá psychicky,“ všiml si kormidelník Chabařovic Miroslav Kadlec.

Povrly si tak dokráčely k absolutní jistotě záchrany v soutěži, poslední kolo už si mohou v klidu zahrát. „Jsem rád, že se nám vrací do sestavy Honza Škoda, který je výborný fotbalista,“ prozradil kouč Povrlů.

Na soupeře čeká v posledním kole Chuderov, ale plány chabařovického kormidelníka už se ubírají i k dalším sezonám, té první v okrese. „Budeme se dávat dohromady, bude hodně záležet, jestli kluci budou chtít,“ je si dobře vědom trenér Chabařovic Miroslav Kadlec.

Povrly – Chabařovice 5:0 (3:0). Branky: J. Škoda, Saidl, Janek, Fojtík, Sochor. Rozhodčí: Červený. ŽK: 0:1. Diváci: 40.

Povrly: Koucký – Fojtík, Jozífek (60. Ašenbrener), Sochor, Zápotocký – Saidl, Z. Škoda, Rik (65. Buchar), Rickardt – J. Škoda (40. Janek), Smoleňák.

Chabařovice:
L. Král – K. Král, Sebera, Falát, F. Kadlec – Makula, Johannes, Baty (46. Velek), M. Semenský – Mavuba, Vosyka.