„V sobotu bohužel jeden z týmů nedorazil, proto hrálo devět mužstev systémem každý s každým,“ vysvětlil změnu v rozlosování pořadatel turnaje David Řezáč.

Zpestřením turnaje bylo vystoupení roztleskávaček Dolphins Cheerleaders, ale hlavním tahákem byl bývalý reprezentant České republiky a nynější hráč španělské Zaragozy Jiří Jarošík, který přijal pozvání na turnaj.

„Hned po jeho příjezdu přicházeli kluci, maminky i tatínkové a chtěli společnou fotku nebo podpis. Jirka podepsal stovku fotek, které jsme měli připravené a provedl čestný výkop v zápase domácího týmu proti německému Chemnitzu, se kterým náš klub už dlouhé roky spolupracuje,“ prozradil Řezáč.

Mladí fotbalisté tak měli rázem o motivaci postaráno. „Pro všechny byla jeho návštěva velkým zážitkem a zároveň motivací. Uvědomí si, že nemusí být ve Spartě nebo jiném velkém klubu. Je úplně jedno kde začínají s fotbalem, pokud mají talent a velkou vůli, tak i ze škvárového hřiště v Chuderově vede cesta do reprezentace a do velkých evropských klubů, kde mohou hrát proti hvězdám jako je Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi,“ vysvětluje pořadatel turnaje. Z vítězství v sobotním klání se nakonec radovali hráči Boletic, druhý skončil Vaňov a třetí místo vybojoval domácí výběr.

O den později nastoupili na velkobřezenský pažit hráči přípravek ročníků narození 2003 a mladší a tentokrát se již dostavilo všech deset přihlášených celků. „Tyto ročníky jsou asi nejhezčí. Mezi malými fotbalisty se motají i mladší kluci, kteří začínají a s fotbalem se teprve seznamují,“ dodává na závěr pořadatel turnaje David Řezáč.

V neděli se z celkového prvenství radovali hráči týmu Forvard One, druzí skončili mladí fotbalisté z Litoměřic a třetí příčku obsadili hráči Českého lva z Neštěmic.