Úvodní dějství třicet minut nabídlo vyrovnaný fotbal, bez výraznějších šancí a s množstvím osobních soubojů ve středu hřiště. Po půl hodině hry orazítkoval Porcalovu tyč bombou Salibašič. Osmělil se i Varnsdorf, Hikspoors ovšem ve skluzu Fendricha nepřekonal. Do kabin šel přeci jen spokojenější kouč Varnsdorfu Aleš Křeček, když Hikspoors přetlačil v souboji ústeckého brankáře a Jordák přesně dorazil k tyči.

Ve druhé půli, kdy oba týmy hodně promíchaly své sestavy, už byl Varnsdorf lepším celkem a nastřílel Armě další tři branky. V 51. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou Jakobovský, o tři minuty později utekl Rudnytskyy, nacentroval do vápna a Hikspoors hlavou potřetí překonal bezmocného Fendricha.

Střeleckou smůlu Army neprolomil aktivní Vaněček, který z úhlu trefil pouze břevno. Poslední trefu si na své konto připsal Fejzič, který využil krásné přihrávky od Jiřího Procházky a upravil skóre na 4:0 pro Varnsdorf.

Rozezlený kouč

„Jsem po utkání rozzlobený nejen výsledkem, ale i tím, že nás soupeř přehrál důrazem. Nerad vše řeším okamžitě po utkání, ale na středečním tréninku mě zřejmě někteří hráči uslyší poprvé křičet,“ nebyl s výkonem svých svěřenců spokojený ústecký trenér Svatopluk Habanec a na závěr dodal: „Nyní se představíme na domácím hřišti, když nás v sobotu v pravé poledne hostíme druholigový polský celek.“

Ústí - Varnsdorf 0:4 (0:1). Branky: Jordák, Jakobovský, Hikspoors, Fejzič. ŽK: Zachariáš. Diváci: 40.

Ústí : I. poločas: Fendrich – Hyčka, Džuban, Neuberg, Dragoun – Benčík, Martykán, Peterka, Muminhodžič – Holek, Salibašič.

II. poločas: Fendrich – Hyčka, Jablonský, Valenta, Dragoun – Volek, Brunclík, Zachariáš, Prückner – Moulis, Vaněček.

Varnsdorf: Porcal – Mach, Stehlík (46. Pimpara), Hauer, Hozda – Cana (76. Fejzič), Koblížek (46. Jakobovský) – Rudnytskyy (70. Milanovič), Chod (46. Breite), Jordák (46. Matejov) – Hikspoors (60. J. Procházka).

Zpracovali Otakar Gabriel a Jaroslav Zeman