„Byli jsme spokojeni s tím, že jsme se zachránili, ovšem kádr měl navíc. Tréninková morálka však byla na bodu mrazu a to se vše ve výsledcích projevilo,“ tvrdí sekretář Svádova Jan Kolman.


Kdy jste byl s výkonem svádovského mužstva zklamán?

Prohráli jsme oba zápasy se srbickým mužstvem vysoko 0:6, ale tým měl kvalitní kádr a zaslouženě postoupil. Postoupily i Trmice, kde jsme také na jaře podlehli 2:6. Tady jsme ale při většině branek domácích „asistovali.“ Na jaře jsme sice porazili v úvodu 3:0 Petrovice, ale pak přišel bodový výpadek, když se projevila nerozehnanost. Mužstvo absolvovalo v únoru soustředění, ale pak se prakticky netrénovalo. A Petrovice jsme porazili díky tomu, že se hrálo na našem druhém hřišti. Prohráli jsme pak i ve Vaňově a klid přišel až po povinné domácí výhře s Unionem Děčín 2:1.

A naopak, které zápasy byly z pohledu Svádova nejvydařenější?

Na podzim se nám dařilo v Chlumci, kde jsme vyhráli 4:2, v Chuderově při výhře 3:2 a doma při vítězství 5:1 s Chabařovicemi. Na jaře byla důležitá výhra s Unionem.

Ve Svádově se mění trenér?

Přijde Vladimír Lacina. A chtěli bychom posílit, měl by jsi jako kouč mládeže přivést zhruba osm dorostenců z Army a Neštěmic.

Kdy je na programu zahájení přípravy ve Svádově?

První trénink je ve Svádově na programu už v úterý 19. července.

S jakým cílem půjdou svádovští fotbalisté do nové sezony?

Hlavně chceme stabilizovat kádr. Mělo by přijít okolo osmi mladých hráčů. Mužstvo se mělo sehrát a v dalších sezonách se pohybovat v tabulce na čelních příčkách.

Los máte dost těžký. Začínáte v Petrovicích a hostíte Velké Březno?

Petrovice jsme už letos porazili, mělo by jít o vyrovnané utkání a pak přijede náš tradiční rival z Velkého Března.

Kde vidíte největší favority nového ročníku 1. B třídy?

Právě Velké Březno má vysoké ambice, uvidíme jak si povede Horní Podluží. Na jeho hřišti jsme dříve pokaždé prohráli a nově jsou tu Trnovany. Ty však prý mají v hrozném stavu trávník.