„Před sezonou bychom byli s tímto umístěním velmi spokojeni. Po sezoně jsme ale jen spokojeni, protože jsme nakonec mohli dopadnout ještě lépe. Ke konci nám ale chyběly síly a také hráči (zranění, práce) a hlavně jsme si některá utkání prohráli sami. Celkové hodnocení je pro nás ale dobré,“ tvrdí předseda a hráč celku Petrovic Rudolf Glaser.

Ve kterých zápasech jste byl v loňském ročníku nejspokojenější?

Určitě podzimní utkání na Střekově a jarní zápas v Kamenici, v obou případech jsme nebyli v ideální sestavě, ale bojovností ostatních hráčů se dostavil úspěch ze hřišť kvalitních týmů.

Po kterých duelech panovalo v Petrovicích zklamání?

Každé prohrané utkání je zklamáním, ale tak to ve sportu chodí. Spíše než prohra mě mrzí některé nesmyslné výroky rozhodčích, které ovlivní výsledky, ale jsou to také jen lidé. A právě mě hodně mrzel zápas v Benešově, kde jsem byl již v 10. minutě nesmyslně vyloučen, kluci sice makali po celý zbytek utkání, abychom si odvezli bod, ale nakonec jsme prohráli 1:0.

Kdy jste zahájili přípravu?

Přípravu jsme zahájili ve čtvrtek, bude to ale těžké, protože se začíná již 13. 8., takže nebude tolik tréninků a navíc jsou tu dovolené. Ale taková je letní příprava každý rok.

Proč skončil bývalý kouč a kdo povede s Otou Liškou tým,. A s kým se v přípravě utkáte?

Bývalý kouč Jiří Fryček skončil z časových důvodů, ale u fotbalu ještě zůstal jako člen výboru a navíc nám musel pomoct ještě v posledních utkáních i jako hráč. S Otou Liškou povede tým Jan Musel, který ze zdravotních důvodů musel ukončit hráčskou kariéru a hraje již jen za rezervní tým. V přípravě máme zatím v plánu jen dvě utkání, protože u nás se hrát nedá z důvodu obnovy trávníku. 23. 7. hrajeme v sousedním německém Bahratalu a 4. 8. v Hrobu. Pokud se nám ještě naskytne nějaká nabídka tak určitě neodmítneme.

Jaké budou cíle Petrovic a kde vidíte hlavní favority příštího ročníku?

Hlavním cílem bude co nejdříve nasbírat potřebný počet bodů, abychom se na jaře nemuseli strachovat v sestupovém pásmu. Důležité budou první zápasy, ve kterých se uvidí jak na tom jsme. Jinak střed tabulky pro nás bude ideální a pak se uvidí, čím výše budeme, tím budeme spokojenější. Nedovolím si tipnout favority, ale myslím si, že vrchní část tabulky se nebude moc lišit od předchozí sezony. K nim bych připojil i Přestanov a překvapit může i někdo z nováčků, jako v minule Střekov B.